O, 31.01.2023.

Krimināllietā par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē apsūdzētais teiks pēdējo vārdu

LETA
Krimināllietā par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē apsūdzētais teiks pēdējo vārdu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

Nākamajā tiesas sēdē krimināllieta par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē 2014.gada novembrī apsūdzētais Vadims Eisaks teiks pēdējo vārdu, aģentūru LETA informēja Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina.

Šodien lietas iztiesāšanas laikā notikušas tiesu debates, un prokurors palūdzis laiku sagatavoties replikām, tāpēc tiesas sēde atlikta uz 6.novembri. Nākamajā sēdē paredzētas replikas un apsūdzētā pēdējais vārds.

Iepriekš lietas izskatīšana vairākkārt atlikta. Tiesu informācijas sistēmā publiskotā informācija liecina, ka, iztiesājot lietu, tiesa vairākkārt lēmusi par procesa dalībnieku piespiedu atvešanu, kā arī naudas soda uzlikšanu.

Eisakam, kurš tiek turēts aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu, apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas - par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aizdomās turamais iepriekš atzina savu vainu minētā nozieguma pastrādāšanā, bet pēc tam mainīja liecības un savu vainu izdarītajā noliedza. Līdz ar to kriminālprocesā tika nozīmētas papildu DNS ekspertīzes un izmeklēšana ievilkās.

Jau vēstīts, ka 2014.gada 9.novembrī ap plkst.19.25 Zilupē nezināma automašīna uzbrauca velosipēdistam un no notikuma vietas aizbrauca. Cietušais, 1981.gadā dzimis vīrietis, bezsamaņas stāvoklī tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk no gūtajām traumām mira.

Veicot izmeklēšanas pasākumus, policijas darbinieki jau nākamajā dienā noskaidroja aizdomās turamo, kādu 1977.gadā dzimušu Zilupes novada iedzīvotāju, kurš agrāk bijis tiesāts par mantiska rakstura noziegumiem.

Turpinot noskaidrot lietas apstākļus, policisti atrada arī automašīnu, ar kuru, visticamāk, tika notriekts velosipēdists. "Mazda" markas automašīna bija paslēpta Zilupes novada meža masīvā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu