C 29.10.2020.

100 dienas pēc slepkavības: Bunkus brālis aicina policiju aktīvāk informēt par izmeklēšanas darbībām

Apritot 100 dienām kopš advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības, administratora brālis aicina policiju aktīvāk informēt par izmeklēšanas darbībām.

Neskatoties uz policijas aktīvo darbu un politiķu, kā arī atbildīgo valsts iestāžu vadītāju sākotnējo, publiski pausto apņēmību, līdz šim nav tikusi sniegta informācija par kādu būtisku progresu izmeklēšanā, paziņojumā presei norāda advokāta brālis Kristaps Bunkus.

"100 dienu laikā pēc Mārtiņa slepkavības policija un citas iestādes noteikti ir veikušas lielu izmeklēšanas darba apjomu, taču acīmredzot bez uzskatāma rezultāta. Mārtiņa ģimenes vārdā aicinām Valsts policiju un Iekšlietu ministriju aktīvāk skaidrot un informēt par savām darbībām izmeklēšanā, lai neradītu iespaidu, ka izmeklēšanai nav pavedienu un Mārtiņa slepkavība netiks atklāta," norāda Kristaps Bunkus.

3

Viņš atgādina, ka uzreiz pēc slepkavības valsts politiskie līderi izteica stingru apņēmību nepieļaut to laiku atgriešanos, kad Rīgas ielās nesaskaņas tika kārtotas ar vardarbības palīdzību. Kristaps Bunkus pauda cerību, ka politiskā vadība šo apņēmību nav zaudējusi, lai arī katra diena, kas paiet bez progresa izmeklēšanā, mazina ticību izmeklēšanas rezultātam.

Lai arī policija konkrētākas izmeklēšanas pasākumus nekomentē, vēl 23.augustā Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja, ka slepkavības sagatavošanā iesaistīti pietiekami daudzi cilvēki, visticamāk, ar nepieciešamajām priekšzināšanām un ar organizētās noziedzības starpniecību. "Līdz ar to mēs šo noziegumu izmeklējam kā organizētās noziedzības lietu un pasūtījuma slepkavību," norādīja VP priekšnieks.

Viņš atgādināja, ka izmeklēšanas pamatversija ir, ka noziegums paveikts saistībā ar upura profesionālo darbību.

3

Vaicāts vai policijai vispār izdosies atrast vainīgos, Ķuzis atbildēja, ka viņš prognozējot divus iznākumus, proti, policijai izdosies aizturēt noziedzniekus, vai arī izdosies noskaidrot, "kas par ko un kā", bet diemžēl kādu apstākļu dēļ vainīgos nevarēs aizturēt.

Ķuzis atgādināja, ka lietas izmeklēšanā sadarbojas ar vairākām ārvalstīm, tostarp, Latvijas kaimiņvalstīm.

Ķuzis arī informēja, ka policijas rīcībā esošie videonovērošanas materiāli ir ļoti apjomīgi un to caurskatīšanai nepieciešami vairāki gadi, taču šie materiāli ir arhivēti un, skaidrojot izmeklēšanas nianses, vajadzības gadījumā "tos varēs pacelt".

Policijai gan nav izdevies atrast slepkavības ieroci.

3

Jau ziņots, ka Bunkus tika nošauts 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.