Tiesa skata lietu, kurā saistībā ar narkotikām apsūdzēts reklāmas speciālists Stendzenieks

FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien skata krimināllietu, kurā saistībā ar narkotiku nelegālu apriti apsūdzēts bijušais reklāmas aģentūras SIA "Mooz!" īpašnieks Ēriks Stendzenieks, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija.

Sākotnēji sēde bija paredzēta 23.aprīlī, taču tā tika atlikta, jo attaisnojošo iemeslu dēļ uz to nevarēja ierasties otrs apsūdzētais Nauris Sproga.

Ņemot vērā, ka lieta tikai tiks uzsākta skatīt pirmās instances tiesā, kā arī respektējot personas tiesības uz privātumu, sīkāka informācija par apsūdzēto personu apsūdzības būtību un detaļām nevar tikt izpausta, ar Ģenerālprokuratūras preses sekretāres Aigas Eidukas starpniecību aģentūrai LETA norādīja prokurors Andrejs Sirmais.

Reklāmas speciālists apsūdzēts pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas un 15.panta 4.daļas. 253.panta pirmā daļa paredz atbildību par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, savukārt 15.panta 4.daļa definē nozieguma mēģinājumu.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tāpat lietā apsūdzēts Sproga. Viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 253.1.panta, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem.

Pats Stendzenieks aģentūrai LETA par inkriminējamo nodarījumu teica, ka "tās ir vecas muļķības", un norādīja, ka plašāk lietu nekomentēs.