Tiesa Stendzeniekam piespriedusi gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu

FOTO: Zane Bitere / LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piespriedusi gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu bijušajam reklāmas aģentūras SIA "Mooz!" īpašniekam Ērikam Stendzeniekam krimināllietā, kas saistīta ar narkotiku nelegālu apriti, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Savukārt otram apsūdzētajam - Naurim Sprogam - tiesa piespriedusi piecus gadus ilgu nosacītu brīvības atņemšanu.

Stendzenieks notiesāts pēc Krimināllikuma 253.panta pirmās daļas, kas nosaka atbildību par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt. Likums par šādu pārkāpumu paredz brīvības atņemšanu līdz trīs gadiem.

Savukārt Sproga notiesāts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem.

Sprogas aizstāvis Artūrs Zvejsalnieks aģentūrai LETA norādīja, ka ir apmierināts ar tiesas spriedumu. Savukārt Stendzenieka aizstāvis Aldis Alliks norādīja, ka viņa ieskatā tiesas spriedums Stendzeniekam ir pārlieku bargs, taču viņš vēl nevarēja komentēt, vai pārsūdzēs to.

Šodienas tiesas sēdē tiesa nolasīja saīsināto spriedumu, bet Kriminālprocesa likumā norādīts, ka prokurors, apsūdzētais, cietušais, aizstāvis vai pārstāvis var desmit dienu laikā no tā pasludināšanas dienas var vērsties ar rakstveida lūgumu tiesā, lūdzot sagatavot pilnu spriedumu. Šāda darbība parasti tiek veikta, ja tiek plānots spriedumu pārsūdzēt.

Pats Stendzenieks aģentūrai LETA par inkriminēto nodarījumu agrāk teica, ka "tās ir vecas muļķības", un norādīja, ka plašāk lietu nekomentēs.

Arī pēc tiesas sprieduma Stendzenieks aģentūrai LETA sacīja, ka nevēlas komentēt lietas būtību.