"Ryanair" vadītājs: Aviokompānija nepakļausies streiku spiedienam

Stjuartu streika dēļ "Ryanair" atceļ 300 lidojumus

FOTO: AP/Scanpix

Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" nepakļausies pilotu un stjuartu rīkoto streiku spiedienam, trešdien paziņoja lidsabiedrības vadītājs Maikls O’Līrijs.

"Mēs neesam "easyJet", mēs nepakļausimies katru reizi, kad mums tiek draudēts ar streiku," preses konferencē Londonā norādīja O’Līrijs.

"Mēs nevēlamies streikus, taču mēs esam gatavi tos paciest, ja tas nozīmē aizstāvēt mūsu izmaksas un spēju piedāvāt lētākas lidojumus cenas," skaidroja O’Līrijs.

Jau ziņots, ka "Ryanair" piloti un stjuarti Vācijā trešdien rīko 24 stundu streiku, ietekmējot tūkstošiem pasažieru ceļojumu plānus un liekot lidsabiedrībai atcelt reisus.

Kā ziņots, "Ryanair" streika dēļ atcelti divi reisi no Brēmenes un Berlīnes uz Rīgu.

Bija plānots, ka reiss no Berlīnes Rīgā ielidos plkst.12.45, bet reiss no Brēmenes - plkst.13.20. Tāpat šodien atcelts izlidojošais reiss no Rīgas uz Brēmeni, kam bija jāizlido plkst.13.45.

"Ryanair" norāda, ka streika dēļ atcēlusi 150 no trešdien paredzētajiem 400 reisiem uz un no Vācijas.

Šo streiku, kas sākās plkst.3 (plkst.4 pēc Latvijas laika), organizē pilotu arodbiedrība "Vereinigung Cockpit" un daudznozaru arodbiedrība "Ver.di".

Streika nolūks ir panākt atalgojuma palielināšanu un darba nosacījumu uzlabošanu.

Tikmēr "Ver.di" brīdina, ka šis būs tikai pirmais no vairākiem streikiem, un turpmāka streiku rīkošana būs atkarīga no sarunu procesa.

"Ryanair" pilotu streiku dēļ Eiropā šovasar nācās atcelt simtiem avioreisu.

Streiki notikuši Itālijā, Spānijā, Beļģijā, Zviedrijā, Nīderlandē un citās valstīs.

Ko darīt, ja esi "Ryanair" pasažieris un tavu reisu atcēla, lasi šeit

Uz augšu
Back