Zini savu HIV statusu! ANO informēs par HIV ierobežošanu Latvijā

Informatīvie materiāli preses konferencē, kurā informē par informatīvās kampaņas "HIV nešķiro - tas attiecas arī uz Tevi!" atklāšanu.

FOTO: LETA

Šodien plkst.12.30 Rīgā, "Birojnīcā", notiks preses konference, kurā ANO apvienotās HIV un AIDS programmas (UNAIDS) reģionālais direktors Vinejs Saldana informēs par programmas mērķu sasniegšanu Latvijā, aģentūru LETA informēja biedrības "Agihas" valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.

Preses konferencē piedalīsies arī pats Veiķenieks, lai informētu par HIV/AIDS situāciju Latvijā, kā arī biedrības 25 gadu jubileju.

Kā norāda biedrībā, visā pasaulē ir 36,9 miljoni cilvēku, kas dzīvo ar HIV, 75% no tiem zina par savu HIV statusu, un 60% no tiem saņem ārstēšanu. Latvijā pašlaik dzīvo aptuveni 5500 cilvēku ar HIV, bet ārstēšanu saņem daudz mazāk pacientu - tikai aptuveni 38%.

UNAIDS mērķis pasaulē ir līdz 2020.gadam ierobežot HIV izplatību un sasniegt "90-90-90" rādītājus. Tas nozīmē, ka 90% no HIV pozitīvajiem cilvēkiem zinātu savu statusu, 90% no viņiem tiktu ārstēti, un 90% ārstēšana būtu efektīva.

Uz augšu