Mafiozo Als Kapone – slavenākā gangstera ģimenes smagā realitāte

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Als Kapone
Als Kapone Foto: SCANPIX

Deirdre Marija Kapone piedzima Čikāgā, lielā itāļu ģimenē – vienā no bēdīgi slavenākajām mafijas ģimenēm Amerikas vēsturē. Viņas vectēvs bija Ralfs Kapone, Čikāgas numur viens ienaidnieka Ala Kapones brālis.

Foto: Facebook/ Deirdre Marie Capone

Als Kapone bija itāļu izcelsmes ASV gangsteris, kurš nodarbojās ar kontrabandu, reketu un citiem noziedzīgiem darījumiem.

1957. gadā 17 gadus vecā Deirdre tika atlaista no savas darba vietas kā apdrošināšanas kompānijas sekretāre, vienkārši par to, ka darba devējam atklāja savu patieso identitāti. Šī pieredze bija smaga, taču viņa spēja izveidot attiecības un normālu dzīvi ar vīrieti, kuru satika tajā pašā kompānijā. Tāpat viņa visu mūžu ir uzturējusi ciešas attiecības ar tanti Mafaldu jeb Mafiju, vienīgo Ralfa un Ala Kapones māsu, kas sniedza Deirdrei ieskatu viņas noziedzīgajā ģimenes vēsturē.

Foto: Facebook/ Deirdre Marie Capone

Diemžēl daži no sievietes radiniekiem nespēja izrādīt tik lielu spēku – kad Deirdre bija tikai desmit gadus veca, viņas tēvs Ralfs izdarīja pašnāvību, nespējot izturēt ģimenes mantojuma spiedienu. Pat mūsdienās baumas un apgalvojumi ap Kapones dzimtu nebeidz rimties.

Mūsdienās Deirdre ir sieva, māte un vecmāmiņa. Viņas bērni un mazbērni ir informēti par sievietes ģimenes pagātni, taču tā nav bijis vienmēr. Jaunībā viņa izvēlējās slēpt savu īsto uzvārdu, tā vietā lietojot Gabrielle, un tikai pēdējos gados ir sākusi publiski atzīt savu identitāti.

Foto: Facebook/ Deirdre Marie Capone

Pirms pāris gadiem viņa izdeva grāmatu “Als Kapone: Nepārspīlēts stāsts no ģimenes iekšpuses”. Viņa ir palikusi vienīgā dzīvā Kapones ģimenes locekle ar tiešām zināšanām par viņas vēsturisko ģimenes mantojumu.

Foto: Facebook/ Deirdre Marie Capone
Foto: Facebook/ Deirdre Marie Capone

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu