Sv 25.10.2020.

"Florensa" izraisītie plūdi nodarījuši postījumus tūkstošiem māju Ziemeļkarolīnā
Foto un video

ASV Ziemeļkarolīnas štatā turpinās viesuļvētras "Florensa" izraisītie plūdi, kas nošķīruši Vilmingtonu no ārpasaules un nodarījuši postījumus tūkstošiem māju.

Turklāt meteorologi brīdina, ka plūdi vēl var pieņemties spēkā.

"Florensa", kas šobrīd uzskatāma vairs tikai par tropisko depresiju, ASV dienvidaustrumu piekrasti sasniedza piektdien kā 1.kategorijas orkāns, kurā vēju ātrums sasniedza 41 metru sekundē.

Vētra ASV laupījusi dzīvību 16 cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa gājusi bojā Ziemeļkarolīnā.

Dažviet Ziemeļkarolīnā nokrišņu daudzums pēdējās dienās sasniedzis 100 centimetrus.

"Vētra vēl nekad nav bijusi bīstamāka, kā tagad," brīdināja Ziemeļkarolīnas gubernators Rojs Kūpers, norādot, ka ūdens līmenis daudzās upēs turpina kāpt.

Arī ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC) brīdināja, ka vairākās upēs ūdens līmenis sāks kristies tikai pirmdien vai otrdien.

Kūpers atklāja, ka Ziemeļkarolīnā no plūdiem izglābti vairāk nekā 900 cilvēki un 15 000 cilvēku joprojām uzturas patversmēs.

Liela daļa no cilvēkiem tika izglābti Vilmingtonā, kurai pašreiz iespējams piekļūt tikai ar laivām. Visi ceļi uz šo pilsētu ir applūduši.

Līlendā, uz ziemeļiem no Vilmigtonas, ūdens līmenis sasniedzis trīs metrus. Policija un brīvprātīgie evakuējuši cilvēkus ar laivām.

Ziemeļkarolīnā, Dienvidkarolīnā un blakus štatos bez elektroapgādes palikuši vairāk nekā 641 000 māju un uzņēmumu. Vētras kulminācijas laikā elektropadeve bija traucēta aptuveni miljonam māju un uzņēmumu.