"Wal-Mart" paudis apņemšanos pārtraukt kreklu ar PSRS simboliku tirdzniecību (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: www.rferl.org

ASV lielākais mazumtirgotājs "Wal-Mart Stores Inc." pārtraucis t-kreklu ar PSRS simboliku tirdzniecību, šādu informāciju saņēmusi Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).

"Patiess prieks, ka viena no lielākā ASV mazumtirdzniecības veikalu tīkla "Wal-mart" vadībām, bija tik ētiska un toleranta un atsauca no sava preču piedāvājuma klāsta attiecīgos produktus ar Padomju Savienības simboliem," raksta politiķe.

Kā ziņots, pasaules lielākā mazumtirgotāja "Wal-Mart Stores Inc." interneta tirdzniecības piedāvājumā atrodamie krekliņi ar padomju simboliku jau izraisījuši asu reakciju Austrumeiropā.

Septembra sākumā Vaidere un citi Baltijas valstu EP deputāti un valdību pārstāvji nosūtīja mazumtirgotājam vēstuli, aicinot produktus ar Padomju Savienības simboliku izņemt no tirdzniecības. Vēstulē "Wall-Mart" tika aicināts demonstrēt korporatīvo atbildību, cienīt to cilvēku atmiņu, kas cietuši no padomju totalitārā režīma un nekavējoties pārtraukt attiecīgo preču tirdzniecību.

Vēstulē mazumtirgotājam politiķi norādīja, ka padomju simbolika Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir aizliegta un šādu apģērbu tirdzniecība varētu aizskart ne tikai tos, kas jebkādā veidā cietuši no padomju totalitārā režīma, bet arī diasporu ASV, kas no šī režīma bēgusi.

EP deputātes Ineses Vaideres (V) ieraksts sociālajā tīklā liecināja, ka "walmart.com" interneta veikalā par 19,99 ASV dolāriem (17 eiro) tiek pārdots sarkans vīriešu t-krekls, uz kura attēlota piecstaru zvaigzne, kā arī sirpis un āmurs un uzraksts "CCCP". Tirdzniecībā bijuši arī citi produkti ar šādu simboliku.

Arī Lietuvas vēstnieks ASV Rolands Kriščūns vērsās pie "Wal-Mart" vadības, aicinot atsaukt no tirdzniecības krekliņus ar padomju simboliku.

Savukārt 11. septembrī Centrāleiropas un Austrumeiropas padome Kanādā, kas pārstāv gandrīz četru miljonu Centrāleiropas un Austrumeiropas izcelsmes kanādiešu intereses, pieprasīja, lai tirdzniecības giganti "Walmart", "Amazon" un "eBay" savos interneta veikalos nekavējoties un pilnībā pārtrauc tirgot visas preces, kurās kaut kādā veidā slavināta Padomju Savienība, Staļins, staļiniskās represijas un padomju institūcijas, kas īstenoja genocīdu padomju režīma okupētajās valstīs.

"Wal-Mart Stores Inc." šā biznesa gada otrajā ceturksnī, kas noslēdzās jūlijā, strādāja ar 861 miljona dolāru (tīrajiem zaudējumiem, kas skaidrojami ar vienreizējiem izdevumiem "Walmart Brazil" akciju daļas pārdošanas dēļ, teikts publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Tikmēr "Wal-Mart" tirdzniecības apjoms šajā periodā pieaudzis par 3,8% - līdz 128 miljardiem dolāru.

Savukārt uzņēmuma pārdošanas apjoms veikalos, kas atvērti vismaz gadu, pagājušajā ceturksnī palielinājies par 4,5%, pārsniedzot prognozēto 2,4% kāpumu.

"Wal-Mart" maijā iegādājās vairākumu akciju Indijas lielākajā e-tirdzniecības uzņēmumā "Flipkart", īstenojot kompānijas līdz šim lielāko darījumu. Darījuma summa veidoja 16 miljardus dolāru.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu