"Latvijas pasts" izdevis jaunu pastmarku un aploksni par godu pāvesta Franciska vizītei Latvijā

FOTO: Latvijas pasta pastmarka

VAS "Latvijas pasts" izdevis jaunu pastmarku un aploksni, atzīmējot nākamnedēļ gaidāmo Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti Latvijā, informē "Latvijas pasts" Sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Danielsone.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta pāvesta vizītes norises dienā un vietā, 24.septembrī, Cirīšu ielā 8, Aglonā, no plkst.9 līdz 19.

Pastmarka "Pāvesta Franciska vizīte Latvijā" izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 61 cents, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izveidots arī īpašs zīmogs un izdota aploksne 3000 eksemplāru tirāžā.

1

Uz jaunajiem filatēlijas izdevumiem redzams pāvesta Franciska portrets un Aglonas bazilikas ēka. Pastmarkas, aploksnes un zīmoga dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Jau ziņots, ka pāvests Francisks Rīgā ieradīsies 24.septembrī, viņa sagaidīšanas ceremonija notiks pie Rīgas pils. Pēc tam pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un ekumēniska tikšanās Rīgas domā, kur paredzēta arī pāvesta Franciska uzruna.

Pāvests Rīgā apmeklēs arī Rīgas Svētā Jēkaba katedrāli. Pirms došanās uz Aglonu pāvests pusdienos ar bīskapiem.

Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija. Pāvesta vizīti noslēgs atvadīšanās ceremonija.