Džezs Rīgā: Jersikas ielā notiek vinila diena
Foto

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgā sestdien jau piekto gadu norisinās vinila plašu kultūras entuziastiem un profesionāļiem veltītā Jersikas ielas vinila diena, kuras laikā interesenti var tikties ar džeza mūziķiem.

Atzīmējot pasākuma piekto gadadienu un vinila plates formāta 70. dzimšanas dienu, pasākumā šogad piedalīsies Lietuvas/Izraēlas pianists Vjačeslavs Gaņeļins kopā ar mūziķiem - bundzinieku Arkādiju Gotesmanu no Lietuvas un Latvijas saksofonistu Denisu Paškeviču.

Jersikas ielas vinila dienas programmā no plkst.10 būs skaņuplašu tirdziņš, kurā piedalīsies kolekcionāri, tirgotāji un vinila entuziasti no Latvijas un Lietuvas; plkst.15 Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedras vadītāja, profesora Indriķa Veitnera saruna ar mūziķiem par tēmu "Frīdžezs Lietuvā un Latvijā. Vjačeslava Gaņeļina un Arkādija Gotesmana ieraksti vinila platēs. Denisa Paškeviča pieredze.", bet plkst.16 būs Gaņeļina, Gotesmana un Paškeviča koncerts.

Gaņeļina ieraksti jau no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem iedvesmojuši brīvās improvizācijas, avangarda un džeza mūzikas klausītājus visā pasaulē. Savukārt Gotesmans savus pirmos ierakstus kopā ar vadošajiem Lietuvas džeza mūziķiem ierakstījis 20. gadsimta astoņdesmitajos gados un kopš tā laika Eiropā pazīstams kā absolūti pārliecinošs džeza bundzinieks un perkusionists, improvizators, kā arī bebop, afro, latino un akadēmiskās mūzikas atskaņotājs.

Tikmēr deviņdesmitajos gados Latvijā sevi pieteica Paškevičs. Ar neatlaidīgu darbu, piedaloties vairāk nekā 30 albumu ierakstos, Deniss ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem - saksofonists, flautists, komponists, producents, skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā.

Tikšanās ar mūziķiem un koncerts brīvākā atmosfēra ir kā ieskaņas pasākums trio Gaņeļins/Gotesmans/Paškevičs 23. septembra koncertam Rīgā, koncertzālē "Zirgu Pasts".

Uzstāšanās Jersikas ielas vinila dienā un "Zirgu pastā" tiks analogi ierakstītas lentās un vēlāk izdotas vinila skaņuplatēs  mūzikas izdevniecības "Jersika Records" apgādā.

Jeriskas ielas vinila dienā iespējams iegādāties arī divas jaunas "Jersika Records" skaņuplates - albumu "KlusiKlusi", kurā apvienojušies mūziķi Kaspars Kurdeko, Rūdolfs Macats un Kaspars Vizulis, un grupas/muzikālās apvienības "Amorālā Psihōze" albumu "Piena Ceļš", kurā muzicē Raimonds Lagimovs, Ivo Stankevičs, Didzis Erra, Kaspars Putriņš, Santa Miščenkova, Jānis Burmeisters un Sniedze Prauliņa.

Uz augšu