Vītola: Cīnījāmies līdz pašām beigām

Kristīne Vītola

FOTO: FIBA.com

Latvijas basketbola izlases spēlētājas Pasaules kausa izcīņas debijas spēlē pret Ķīnu cīnījās līdz pašām beigām un līdz pēdējam uzbrukumam ticēja uzvarai, tāpēc piedzīvotā neveiksme ir ļoti sāpīga, pēc sestdien aizvadītās spēles Tenerifē (Spānija) sacīja Latvijas valstsvienības basketboliste Kristīne Vītola.

Latvijas izlase savā debijas spēlē Pasaules kausā, D apakšgrupas mačā dramatiskā cīņā ar 61:64 (10:17, 20:14, 14:13, 17:20) zaudēja Ķīnas valstsvienībai.

"Ļoti sāpīgs zaudējums. Cīnījāmies līdz pašām beigām un līdz pat pēdējam uzbrukuma ticējām, ka varam uzvarēt. Pati nebiju nervoza, uzgāju uz laukuma un centos izdarīt visu, to ko treneris prasīja," sacīja Vītola, kura šajā mačā iemeta astoņus punktus un izcīnīja tikpat atlēkušās bumbas zem groziem.

"Varbūt kļūdījāmies kaut kādos sīkumos, piemēram, ļāvām Tinai Šao iet caur kreiso pusi, kas ir viens no viņas trumpjiem. Beigās pretinieces paņēma vairākas uzbrukuma bumbas, tāpat mēs zaudējām vairākas divcīņas. Pašas uzbrukumā neiemetām, lai gan situācijas bija. Pēdējā ceturtdaļā tā bumbiņa tik ļoti nekrita iekšā kā gribētos," atzina Vītola.

Latvijas izlase jau svētdien plkst.16 cīnīsies ar Senegālu, bet divas dienas vēlāk plkst.20 būs tikšanās ar zvaigžņoto ASV izlasi.

"Uz nākamo spēli ņemsim šo sarūgtinājumu kā mācību, lai tajā ietu un cīnītos par uzvaru. Galvenais ir aizmirst šo spēli un koncentrēties uz nākamo maču. Katra spēle ir svarīga, arī mačs pret ASV," bilda basketboliste.

Vītola šajā mačā laukumā bija 23 minūtes un piecas sekundes, trāpot četrus no desmit divpunktu metieniem.

"Vienā spēles epizodē prasīju maiņu, jo aizsita elpu. Vienkārši saskrējos, nepareizi elpojot. Plaušās bija par daudz gaisa, vajadzēja dabūt ārā," vienu no mača epizodēm atcerējās Vītola.

Basketboliste bija arī pateicīga aptuveni 300 Latvijas izlases līdzjutējiem, kuri klātienē atbalstīja komandu.

"Līdzjutēji mūs visu spēli fantastiski atbalstīja, bija pilnas tribīnes. Paldies, ka viņi ir atbraukuši, centīsimies, lai viņi varētu lepoties ar mums," faniem pateicās Vītola.

Latvijas basketbolistes Pasaules kausa izcīņā spēlē pirmo reizi.

Uz augšu