P 10.05.2021.

Krievijas Vieglatlētikas federācija vērsusies Sporta arbitrāžas tiesā
Krievijas dopinga skandāls

FOTO: iaaf.org

Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) vērsusies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai panāktu diskvalifikācijas atcelšanu, ko tai piespriedusi Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF).

IAAF par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja VFLA 2015.gada novembrī, soda sankcijām esot spēkā joprojām. Krievijas vieglatlēti starptautiskās sacensībās var startēt zem neitrāla karoga, piedevām viņiem jāsaņem atļauja no IAAF.

Iepriekš IAAF bija norādījusi, ka viens no kritērijiem, lai sodu atceltu, ir Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbības atjaunošana, kas tika panākta pagājušajā nedēļā pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmuma.

IAAF pēc tam gan paziņoja, ka nedomā atcelt diskvalifikāciju, jo tai ir pašai savi kritēriji, lai sodu varētu atcelt. Starptautiskā federācija pieprasa Krievijas pusi atzīt savu vainu valsts atbalstītā dopinga programmā, kā arī nodrošināt piekļuvi Maskavas Antidopinga laboratorijai, kur glabājas vairāk kā 3000 dopinga analīžu paraugi.

Tikmēr Krievijas vieglatlētikas dzīves vadītāji, vēršoties CAS tiesā, vēlas panākt, lai šie divi kritēriji tiktu svītroti no IAAF prasībām.

Savukārt IAAF, komentējot VFLA lēmumu griezties tiesā, uzsvērusi, ka tā aizstāvēs savu lēmumu un tiesības pašiem lemt par soda mēru piemērošanu, norādot, ka Krievijas darbība organizācijā netiks atjaunota tik ilgi, kamēr VFLA neizpildīs visas prasības.

"Jau no paša sākuma IAAF ir noteikusi skaidrus kritērijus, kas jāizpilda, lai soda sankcijas tiktu atceltas. Mēs esam pārliecināti par savu pozīciju un darīsim visu, lai to aizstāvētu," teikts IAAF paziņojumā.