Vītoliņš: nevienam neienāca prātā, ka SKA nepagarinās ar mums līgumus
KHL

Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš

FOTO: Valery Sharifulin/TASS

Latvijas hokeja trenerim Harijam Vītoliņam pagaidām nav bijuši piedāvājumi trenēt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubus, krievu medijam "Sportbox.ru" apstiprinājis pats speciālists.

Vītoliņš, kurš pagājušās divas sezonas bija Oļega Znaroka asistents bagātajā Sanktpēterburgas SKA vienībā, šobrīd ir palicis bez darba, jo SKA pirms šīs sezonas nomainīja treneru korpusu. Tāpat bez kluba ir arī Znaroks.

"Šobrīd es neesmu saņēmis piedāvājumus no KHL komandām," sacīja Vītoliņš. "Protams, esmu gatavs arī turpināt darbu kā Znaroka asistents, jo iepriekš ilgu laiku esam strādājuši kopā. Ja viņš man piedāvātu dodies līdzi uz kādu komandu kā asistentam, es šādu piedāvājumu pieņemtu."

Tāpat Vītoliņš noteica, ka nevēlas tikai atstrādāt līgumu, bet gan turnīra ietvaros cīnīties par augstām vietām.

Znaroks kopā ar Vītoliņu par SKA treneriem tika apstiprināti pirms diviem gadiem, un jau pirmajā sezonā vienība izcīnīja Gagarina kausu. Savukārt Krievijas izlasi abi speciālisti vadīja kopš 2014.gada, taču arī šajā komandā viņi vairs nav atbildīgajos amatos.

Vītoliņam starpsezonā bija pārrunas arī ar Omskas "Avangard" vienību, kur šobrīd galvenā trenera funkcijas pilda Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs. "Tikos ar kluba vadību, taču es nebiju vienīgais kandidāts. "Avangard" izvērtēja visus kritērijus un izvēlējās, viņuprāt, labāko treneri. Tas ir normāls process."

"Šobrīd ir dažādi iemesli, kādēļ mēs ar Znaroku nevaram atrast darbu. Piemēram, ja SKA būtu ātrāk paziņojusi, ka aizvadītā sezona mums šajā vienībā būs pēdējā, tad situācija, iespējams, būtu citādāka. Domāju, ka nevienam neienāca prātā, ka Sanktpēterburgas klubs nevēlēsies pagarināt mūsu līgumus, bet komanda par to paziņoja jau tad, kad citās vienībās treneru štābi bija nokomplektēti," pauda Vītoliņš.

Latvijas treneris arī apstiprināja, ka būtu gatavs strādāt arī kādā zemāka kalibra KHL komandā. Vītoliņš gan nenoliedza, ka viņš varētu ieņemt arī galvenā trenera vietu kādā klubā.

Znaroks un Vītoliņš 2008.gadā sāka strādāt ar Balašihas MVD komandu, bet pēc 2009./2010.gada sezonas vienība pārtapa par Maskavas "Dinamo", speciālistiem savus amatus saglabājot. Šo treneru vadībā Maskavas klubs 2012.un 2013.gadā triumfēja Gagarina kausa izcīņā.

Vītoliņš pirms sadarbības ar Znaroku kā galvenais treneris bija vadījis Oberturgavas "Pikes" klubu Šveicē, kur viņš kā spēlētājs aizvadīja pēdējās deviņas sezonas savā hokejista karjerā.

Vītoliņš Latvijas izlases rindās aizvadīja 110 mačus, gūstot 87 rezultativitātes punktus. Savā spēlētāja karjerā uzbrucējs aizvadījis astoņas spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Vinipegas "Jets" rindās, pie rezultativitātes punktiem gan netiekot. Viņš turklāt NHL tika draftēts divas reizes - 1988.gadā Vītoliņu jauno spēlētāju draftā izvēlējās Monreālas "Canadiens", bet piecus gadus vēlāk arī "Jets".

Uz augšu