Sv, 28.05.2023.

PTAC aptur nebanku kreditētāja "Baltic Finance Fund" licenci un piemēro 20 000 eiro sodu

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
FILE PHOTO: An Austrian central bank official displays new 100 euro banknotes in Vienna, Austria, September 17, 2018. REUTERS/Heinz-Peter Bader/File Photo
FILE PHOTO: An Austrian central bank official displays new 100 euro banknotes in Vienna, Austria, September 17, 2018. REUTERS/Heinz-Peter Bader/File Photo Foto: Reuters/ScanPix

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) apturējis nebanku kreditētājam SIA "Baltic Finance Fund" izsniegto licenci un piemērojis 20 000 eiro sodu, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas pārstāve Santa Zarāne.

Viņa informēja, ka PTAC 2018.gada 21.septembrī apturēja "Baltic Finance Fund" izsniegtās speciālās atļaujas (licences) darbību patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai un piemēroja soda naudu 20 000 eiro apmērā par pieļautiem sistemātiskiem patērētāju maksātspējas izvērtēšanas pārkāpumiem.

Veicot patērētājiem izsniegto kredītu pārbaudi, PTAC konstatējis, ka ir pieļauti būtiski pārkāpumi visās pārbaudei izvēlētajās kredītlietās, piemēram, "Baltic Finance Fund" ir piešķīrusi aizdevumus, nesaņemot no patērētājiem iesniegumus par kredīta piešķiršanu; ir piešķīrusi aizdevumus, nesaņemot ienākumus apliecinošus dokumentus; ir piešķīrusi aizdevumus, akceptējot patērētāju norādītos ienākumus, kas ir lielāki, nekā konstatējams no ienākumus apliecinošiem dokumentiem, tostarp nav ņemti vērā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izziņās norādītie ienākumi; nav ņēmusi vērā kredīta pieteikumā deklarētās un/vai norēķinu konta pārskatā redzamās saistības pret citiem kredīta devējiem; ir piedāvājusi maksājumu grafiku, kurā ik mēnesi jāsedz procenti par kredīta izmantošanu, bet pēdējā maksājumā jāatmaksā visa aizdevuma pamatsumma; ir piešķīrusi aizdevumus, nedokumentējot patērētāja spēju atmaksāt kredītu izvērtēšanu un nesaglabājot attiecīgās procedūras un informāciju; ir piešķīrusi aizdevumus, nesaņemot no patērētājiem ķīlas objektu vērtējumus.

Tāpat PTAC konstatējis, ka "Baltic Finance Fund" nav nodrošinājusi darbiniekiem, kuri pieņem lēmumus par kredītu izsniegšanu, nepieciešamās kompetences un zināšanas par prasībām kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai patērētājiem.

"Sabiedrības izrādītā formālā pieeja tās procedūru sakārtošanai neliecināja par sabiedrības vēlmi novērst pārkāpumus," atzīmēja PTAC pārstāve.

Atbilstoši PTAC lēmumam "Baltic Finance Fund" ir piemērota soda nauda 20 000 eiro apmērā, apturēta licences darbība, kā arī uzdots izstrādāt un apstiprināt detalizētu un izsekojamu patērētāju spējas atmaksāt kredītu izvērtēšanas kārtību un procesu atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likumā noteiktajam; nodrošināt likumā izvirzītās prasības attiecībā uz ķīlas objektu vērtējumiem; nodrošināt Patērētāju tiesību aizsardzības likumā izvirzītās prasības par patērētāju spējas atmaksāt kredītu izvērtējuma saglabāšanu; nodrošināt darbiniekiem pietiekamu zināšanu un kompetenču līmeni, kas būtu atbilstošs likumā noteiktajam.

Ja sešu mēnešu laikā kompānija godprātīgi nenovērsīs konstatētos pārkāpumus un nepildīs tai uzliktos pienākumus, PTAC pieņems lēmumu par licences anulēšanu, uzsvēra PTAC.

"Baltic Finance Fund" patērētājiem izsniedz hipotekāros un patēriņa kredītus.

"Baltic Finance Fund" reģistrēta 2012.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 500 000 eiro apmērā. Kompānijas īpašnieki vienādās daļās ir Maksims Koļuškins un Aleksandrs Sproģis, liecina "Firmas.lv" informācija. 2017.gadā "Baltic Finance Fund" apgrozījums bija 319 392 eiro apmērā, bet peļņa - 259 317 eiro.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu