Girgensons savu sesto NHL sezonu atklāj ar "sauso" zaudējumu

LETA/NHL

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien savu sesto sezonu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) uzsāka ar "sauso" zaudējumu, viņa pārstāvētajai Bufalo "Sabres" komandai savā laukumā ar rezultātu 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) piekāpjoties Bostonas "Bruins".

Uzvarētājiem ar četrām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Breds Maršāns, kamēr vārtsargs Jaroslavs Halāks atvairīja visas 32 mājinieku mestās ripas.

Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja slovāku milzis Zdeno Hāra, kurš palika nepiesegts viens pats pie "Sabres" vārtiem. Kad līdz pirmā perioda beigām bija palikušas četrarpus minūtes Raiens Donato vairākumā panāca jau 2:0.

Savukārt otrā perioda 16.minūtē līdzīgā situācijā kā pirmajā vārtu guvumā čehs Dāvids Pastrņāks nodrošināja viesiem jau trīs ripu pārsvaru. Ceturto reizi mājinieki kapitulēja 12 sekundes pirms mača beigām, kad Patrīss Beržerons ieraidīja ripu tukšos "Sabres" vārtos.

Bufalo vienības rindās šajā mačā savu debiju NHL piedzīvoja šī gada drafta pirmais numurs, zviedru aizsargs Rasmuss Dālins, kurš 22 minūtēs un 37 sekundēs iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Girgensons spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā, 13 minūtēs un divās sekundēs pielietojot trīs spēka paņēmienus, uzvarot vienā no četriem iemetieniem un maču noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

"Sabres" kapteinis Džeks Aikels pēc zaudējuma pauda, ka komanda spēlējusi pasīvāk nekā pirmssezonas pārbaudes mačos.

"Varbūt brīžiem mēģinājām nospēlēt pārāk gudri, gaidot uz pretinieku kļūdām. Tas nav rezultāts, kuru gribējām sasniegt pirmajā mājas spēlē," teica Aikels.

Savas NHL karjeras laikā pašlaik 24 gadus vecais Girgensons kopumā 349 spēlēs guvis 44 vārtus un veicis 57 rezultatīvas piespēles. Iepriekšējā sezonā latviešu uzbrucējs 71 spēlē atzīmējās ar septiņiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm

"Sabres" iepriekšējās septiņas sezonas nav spējusi iekļūt Stenlija kausa izcīņā.