Indonēziju satricina 5,2 magnitūdu zemestrīce

FOTO: ADEK BERRY/AFP

Palu pilsētu, Indonēzijā, kas septembra beigās smagi cieta postošā zemestrīcē un cunami, otrdien satricinājusi 5,2 magnitūdas stipra zemestrīce, vietējos iedzīvotājos izraisot paniku, pavēstīja amatpersonas.

Nav ziņu, ka otrdienas zemestrīcē būtu bojāgājušie vai ievainotie.

Bojāgājušo skaits 28. septembra zemestrīcē Palu un citās Centrālās Sulavesi provinces daļās ir 1948, apliecināja katastrofu vadības dienests.

Tomēr amatpersonas bažījas, ka 7,4 magnitūdu zemestrīces izpostīto ēku drupās joprojām aprakti simti, iespējams, tūkstoši.

Otrdienas zemestrīce notikusi pulksten 4.15 pēc vietējā laika (00.15 pēc Latvijas laika) desmit kilometru dziļumā piecus kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Sulavesi, sacīja Nacionālās Katastrofu vadības pārvaldes pārstāvis sakariem ar presi Sutopo Nugroho.

"Zemestrīce bija spēcīgi jūtama piecas sekundes," viņš sacīja

Palu iedzīvotāji bailēs pametuši savas mājas, sacīja vietējais iedzīvotājs Taufans. "Visi joprojām ir traumēti iepriekšējo zemestrīču dēļ," viņš piebilda.

Silaes ciematā sabrukušas vairākas mājas, kurām postījumus nodarījušas iepriekšējās zemestrīces, tomēr neviens cilvēks nav cietis, pastāstīja aculiecinieks.

Joprojām nav ziņu par 5000 cilvēku likteni, un ir bažas, ka viņi pēc septembra zemestrīces palikuši aprakti zem dubļu masas, kas iznīcinājusi mājas vairākos ciematos, norādīja amatpersonas.

Uz augšu