Sv 9.05.2021.

Identificē trešo Skripaļu indēšanā iesaistīto

FOTO: PETER NICHOLLS/REUTERS

Identificēts trešais aizdomās turētais par līdzdalību bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas slepkavības mēģinājumā. Tas esot kāds Sergejs Fedotovs, Krievijas pilsonis un, domājams, arī Krievijas militārā izlūkdienesta aģents – vēsta Latvijas Radio, atsaucoties uz krievu mediju "Fontanka". 

Par to, ka trešais Skripaļu indēšanā ar "Novičok" iesaistītais esot kāds Sergejs Fedotovs, vēsta Krievijas Sanktpēterburgā bāzētais tīmekļa medijs "Fontanka".

Saskaņā ar medija rīcībā esošo informāciju viņš esot 45 gadus vecs un, domājams, arī ir Krievijas militārā izlūkdienesta jeb GRU aģents. Viņš arī atradies Lielbritānijā laikā, kad notika uzbrukums Skripaļiem.

1

Trešdien, 10. oktobrī, Čehijas Radio vēstīja, ka divi pirmie par uzbrukumu apsūdzētie Krievijas pilsoņi, iespējams, sekojuši Skripaļam, kad viņš 2014. gada rudenī apmeklējis Čehiju. Atsaucoties uz izlūkdienestam tuvu stāvošu avotu, radio ziņoja, ka toreiz Skripaļs ieradies Čehijā uz konsultācijām ar vietējā pretizlūkošanas dienesta darbiniekiem, kuriem palīdzējis apzināt Krievijas spiegus.

Toreiz, 2014. gadā, Čehijā ieradies arī Sergejs Fedotovs, vēsta Krievijas medijs "Fontanka". Medijs apgalvo, ka vismaz trīs reizes viņš apmeklējis arī Londonu – 2016. un 2017. gadā, kā arī 2018.gadā.

Pēdējā reize bijusi šogad 2. martā, kad Lielbritānijā ieradās arī divi pirmie aizdomās turētie – Ruslans Boširovs jeb Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Petrovs jeb Aleksandrs Miškins, taču ar citu lidmašīnas reisu. Bet no Lielbritānijas devušie prom visi kopā 4. martā – dienā, kad Solsberi notika uzbrukums Skripaļiem.

Saskaņā ar medija ziņoto, informācija par trešo aizdomās turēto bijusi zināma britu policijai jau pašā sākuma, taču kaut kādu iemeslu dēļ nav atklāta. Boširovs/Čepiga un Petrovs/Miškins pārvietojušies kopā, bet Fedotovs – atsevišķi.

1