Austrumukrainā krituši četri Ukrainas karavīri

FOTO: ALEXANDER ERMOCHENKO/EPA

Apšaudēs un sprādzienos Austrumukrainā krituši četri Ukrainas armijas karavīri un trīs ievainoti, ceturtdien paziņojusi Aizsardzības ministrija.

Ministrijas paziņojumā teikts, ka pēdējo 24 stundu laikā divi karavīri nogalināti apšaudēs un vēl divi gājuši bojā mīnu sprādzienos.

Maskavas atbalstītie kaujinieki izmantojuši ieročus, ko aizliedz pamiera vienošanās, un gandrīz 30 reizes apšaudījuši Ukrainas armijas pozīcijas, paziņoja Aizsardzības ministrija.

Kaujinieki savukārt apgalvo, ka Ukrainas armija pārkāpusi pamieru 22 reizes.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) ziņo, ka trešdien tās novērotāji konstatējuši ievērojami vairāk pamiera pārkāpumu nekā iepriekšējās dienās, tostarp notikuši 250 sprādzieni.

EDSO Ukrainas misija arī ziņo, ka kontakta līnijas abās pusēs pamanītas jaunas mīnas, kas acīmredzot tur izvietotas nesen.

Trešdienas rītā novērotāji apsekoja teritoriju ap ūdens attīrīšanas staciju Doņeckā, kad sākusies apšaude. Novērotāji nav spējuši noteikt virzienu, no kurienes tiek šauts, un devušies prom.

Virkne periodisku pamieru palīdzējusi samazināt vardarbības līmeni, taču asinsizliešana turpinās.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Uz augšu