Maksims Galkins skarbi izsakās par Kerčas arodskolas slaktiņu

FOTO: Instagram/ maxgalkinru

Krievijas humorists Maksims Galkins publiski sociālajos tīklos izteica līdzjūtību Kerčas arodskolas slaktiņa upuriem. Taču šoreiz viņš neaprobežojās tikai ar standarta frāzēm, ierakstā stingri norādot, kā varētu mazināt traģēdijas atkārtošanās iespējamību.

“Šausmīga traģēdija Kerčā – šis ir viens no tiem gadījumiem, kas sapurina sabiedrību un liek domāt par iespējām, kā šādas lietas novērst nākotnē. Masu slepkavības skolās pirms divdesmit gadiem bija tikai ASV parādība, taču pēdējā laikā tās ir izplatījušās arī Eiropā.

Krievija pirmo reizi ar to saskārās Permā un Ulanudē. Manuprāt, ir divi svarīgi aspekti, kas var mazināt šādu traģēdiju atkārtošanās iespējamību! 

Pirmais – metožu izstrādāšana skolotājiem (un es domāju, ka var mācīties no Rietumu pieredzes), kurā būs tieši norādījumi un padomi par to, kā atpazīt pusaudžus, kuriem ir nosliece uz vardarbību. Frāzes “es jūs visus nogalināšu” vai “šaušu pa dzīviem mērķiem”, pašnāvības vai agresijas tematika sociālajos tīklos, interese par ieročiem – to visu ir jāpamana skolotājiem un pret šādiem skolēniem jāizturas īpaši. Esmu pārliecināts, ka ASV un Eiropā jau šāda prakse ir. Tas ir ļoti svarīgi – daudz svarīgāk nekā apsardze un metāla detektori.

Otrs svarīgais aspekts – tie ir plašsaziņas līdzekļi. Mediji šādos gadījumos darbojas kā detonatori. Vissliktākais ir tas, ka uzbrucēja personība tiek plaši atspoguļota televīzijā, drukātajos medijos un internetā, tiek slavināta to cilvēku vidū, kuriem ir līdzīga psihe. Jo vairāk viņi runā par slepkavu un iepazīstina ar viņa dzīves detaļām un informāciju, jo ticamāk, ka šāda traģēdija atkārtosies kaut kur citur.

Skolotājiem ir jābūt skaidram redzējumam par notiekošo, taču presē/televīzijā slepkavas tēlam jābūt pēc iespējas neskaidrākam, lai arī kā šovi gribētu uztaisīt sensāciju. Manuprāt, ir nepieciešams runāt par traģēdiju, par fenomenu kopumā, nevis publiski piedalīties slaktiņā, lai kaut vai netieši, bet nepadarītu slepkavu par stāsta galveno varoni. Vēlreiz paužu dziļu līdzjūtību cietušo ģimenēm un draugiem, kā arī vēlu ātru cietušo atveseļošanos,” tā Galkins.

Uz augšu