Paziņots handbola izlases sastāvs EČ kvalifikācijas spēlēm

Latvijas handbola izlases līderis Dainis Krištopāns uzbrukumā ar bumbu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Armands Uščins nosaucis tos 16 spēlētājus, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlēs pret Slovēniju un Nīderlandi. Diemžēl savainojuma dēļ valstsvienībai palīdzēt tomēr nevarēs Austris Tuminskis, vēsta Latvijas Handbola federācija (LHF).

Uz Slovēniju Latvijas nacionālā izlase lidos otrdienas agrā rītā. Savainojuma dēļ palīdzēt nevarēs Vācijas 2. Bundeslīgā spēlējošais Austris Tuminskis, tādējādi uz Slovēniju lidos 15 handbolisti. Pirms spēles pret Nīderlandi, kas 28. oktobrī notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā, tiks izsaukts vēl kāds handbolists no paplašinātā kandidātu saraksta. Mariborā spēles sākums 24. oktobrī pulksten 20:15.

Pirms izlozes Latvijas izlase bija izsēta trešajā grozā, kas nozīmēja, ka mums pretiniekos noteikti nevarēja trāpīties citas šī groza komandas - Lietuva, Šveice, Slovākija, Ukraina, Izraēla un Turcija. No pirmā groza Latvijai pretiniekos tika ielozēta Slovēnija, no otrā groza Nīderlande, bet no vājākā, ceturtā, groza, Latvijas apakšgrupā tika ielozēta kaimiņvalsts Igaunija.

"Slovēnija runā pati par sevi. Tā ir pasaules elites komanda. Protams, par šo komandu informācijas netrūkst. Nīderlande arī jau sevi ir pierādījusi. Skatāmies abu komandu spēles, analizējam," nākamās pretinieces vērtē galvenais treneris. 

Visas pretinieces ir pietiekami labi zināmas. Pret Nīderlandi tika spēlēts jau iepriekšējā – 2018.gada - Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā (27:29, 24:25), bet pret Slovēniju 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā (28:39, 20:37). Igaunija savukārt ir bieža viešņa Rīgas domes kausā, kur Baltijas kaimiņi tika pārspēti arī 2017.gada nogalē (25:22). Tāpat Rīgas domes kausā tika spēlēts jau ar pieminēto Nīderlandi (24:29).

Kvalifikācijas turnīrā piedalīsies 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš – 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.

Latvijas izlases kandidātu saraksts

Vārtsargi: Artūrs Kuģis (TV Gosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)

Kreisā mala: Rihards Leja (Celtnieks Rīga)

Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs (DHfK Leipzig, Vācija), Artūrs Lazdiņš (Celtnieks Rīga), Nils Kreicbergs (Tenax Dobele), Normunds Seņkāns (SK Latgols)

Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija)

Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Vardar, Maķedonija), Evars Klešniks (LiT Tribe Germania, Vācija), Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija)

Labā mala: Jānis Pavlovičs (SK Latgols), Andis Ērmanis (Tenax Dobele)

Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Limoges Hand 87, Francija), Egils Politers (Tenax Dobele)

Uz augšu