Turcijas prezidents Erdogans uzskata, ka Hašogi slepkavība bija plānota

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Džamala Hašogi nāve bija iepriekš izplānota slepkavība, paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans otrdien. Viņš noraida jebkādus Saūda Arābijas apgalvojumus, ka žurnālista nāve bijis nelaimes gadījums, vēsta ārvalstu medijs CNN. 

Erdogans apšaubīja, ka Rijādas varas iestādes spējušas veikt neatkarīgu izmeklēšanu slepkavības lietā. Viņš sagaida, ka visi 18 aizdomās turamie, kuri tikuši aizturēti saistībā ar Hašogi nāvi, tiktu izsūtīti uz Stambulu, lai tur stātos tiesas priekšā.

Šī ir pirmā reize, kad kāda no Turcijas amatpersonām izcēla faktu, ka žurnālistu nogalinājusi Rijādas slepkavu vienība. 

Lai arī Turcijas prezidents neatklāja kādus jaunus atklājumus, taču viņš pilnībā noliedza, ka Hašogi nāve bijusi rezultāts neveiksmīgam kautiņam.

Erdogans apgalvoja, ka "līdz šim savāktie pierādījumi un pieejamā informācija liecina, ka Hašogi ticis nogalināts nežēlīgā manierē."

Prezidents izteicās, ka dienu pirms žurnālista slepkavības, grupa ar dažādām amatpersonām devusies izpētes braucienā Istambulas apkārtnē esošajos mežos un Jalovas pilsētā, kas atrodas 90 kilometru attālumā no Istambulas. Citus komentārus viņš nesniedza, tikai pateica, ka Hašogi ķermenis tiks atrasts, raksta CNN.

Erdogans pateica arī to, ka dažas stundas pirms Džamals ieradās Istabulas konsulātā, lai noformētu laulības dokumentus, iestādes drošības kameras tika atvienotas. 

"Mums ir pierādījumi, kas liecina, ka notikušais nav bijis negadījums, bet ticis īpaši plānots," izteicās Turcijas prezidents.

Saūda Arābija uzsvēra, ka tās princis Mohammeds bin Salmans nav zinājis par iespējamu uzbrukumu žurnālistam Hašogi. Uz ko prezidents atbildējis, ka nepieņems vainas novelšanu uz Saūda Arābijas kriminālām autoritātēm. 

Viņš uzsvēra, ka "pasaule priecāsies, kad vainīgais, kurš pasūtījis šo slepkavību, tiks saukts pie atbildības."

Runas noslēgumā Erdogans apsolīja, ka Turcija atklās patiesību par notikušo. Viņš nepieminēja pierādījumus, par kuriem runāts jau iepriekš, piemēram, audio ieraksti, kuros esot ierakstīta Hašogi spīdzināšana un nogalināšana, kā arī nepieminēja bin Salamana vārdu. 

Iesaistīta ir izmeklētāja arī no ASV puses, kas izpētīs Turcijas rīcībā esošos pierādījumus un ziņos par tiem prezidentam Trampam, vēsta ārvalstu medijs CNN.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu