Frīdenberga tēvs: “Kāpēc Dieviņš paņēma Mārtiņu Freimani un tagad paņem Valteru?” (7)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Makare/LETA

26. oktobrī, dienā, kad Valters Frīdenbergs būtu svinējis savu dzimšanas dienu, Rīgas krematorijas Lielajā zālē notiks atvadīšanās no viņa, pulcējot gan ģimeni un draugus, gan viņa talanta pielūdzējus. Pirms šīs skumjās dienas žurnāls “Vakara Ziņas” sazinājās ar Valtera tēvu Māri.

“Oktobrī Valteru atkal ielika slimnīcā, un desmit dienas pirms savas 31. dzimšanas dienas viņš aizgāja tālākos ceļos... Saprotiet, man nav viegli runāt. Kāpēc dēlam bija jāaiziet tik jaunam? Kāpēc Dieviņš paņēma Mārtiņu Freimani un tagad paņem Valteru? Tas ir no Mārtiņa Freimaņa dziesmas, ka četri eņģeļi sēž uz mākoņa malas un vēro. Divi ir paņemti - Mārtiņš un Valters, un kas vēl, kas būs vēl tie divi, kas dziedās uz mākoņa maliņas?” intervijā ar izdevumu prātoja Māris Frīdenbergs.

“Līdzi ņemam labas atmiņas un vārdus, kurus vēlamies sacīt. Neņemam vainagus,” sociālajā tīklā “Facebook” aicina Valtera brālis Marsels.

Jau ziņots, ka 30 gadus vecais mūziķis mūžībā aizgāja trešdien pēc ilgstošas slimības. Frīdenbergs cīnījās ar ļaundabīgu audzēju, un labdarības portāls "Ziedot.lv" pagājušā gada ziemā aicināja iedzīvotājus ziedot līdzekļus viņa ārstēšanas terapijām Vācijā.

Frīdenbergs dzimis 1987.gadā, mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā, Rīgas 1.Bērnu mūzikas skolā, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā un Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē.

Savu mūziķa karjeru Frīdenbergs divu gadu vecumā sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte", bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas "Putnu balle" dalībnieks. 2005.gada viņš kopā ar Būmeisteru pārstāvēja Latviju "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar skaņdarbu "The War Is Not Over", iegūstot piekto vietu. 2011.gadā Frīdenbergs kļuva par grupas "Tumsa" vokālistu.

Frīdenbergs strādājis Latvijas Televīzijā (LTV), kur vadījis "Eirovīzijas" konkursa nacionālās atlases kārtu un raidījumu "Gudrs, vēl gudrāks".

Mākslinieks arī iesaistījās Latvijas politikā, būdams partijas LPP/LC un Zatlera reformu partijas biedrs.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu