O 1.12.2020.

Hamiltons pēc titula izcīnīšanas: Šūmahers joprojām ir visu laiku labākais

FOTO: Leta/Reuters

Leģendārais vācietis Mihaels Šūmahers joprojām ir visu laiku labākais Pirmās formulas (F-1) pilots, uzskata nupat savu piekto čempiontitulu ieguvušais brits Lūiss Hamiltons.

33 gadus vecais "Mercedes" braucējs Hamiltons svētdien Meksikas posmā piekto reizi karjerā tika kronēts par F-1 čempionu.

Līdz ar to Hamiltons ir kļuvis par trešo braucēju vēsturē, kuram izdevies izcīnīt vismaz piecus F-1 titulus. Pirms viņa to spēja tikai argentīnietis Huans Manuels Fanhio un Šūmahers, kuram šo trofeju ir visvairāk - septiņas.

"Es sevi pats nekad nevarētu ierindot starp visu laiku labākajiem braucējiem. Protams, es zinu savas prasmes un situāciju, kurā atrodos, tomēr galu galā taisnība ir manam tēvam, kurš, man esot astoņus gadus vecam, teica, ka darbi soļo pa priekšu vārdiem," izteicās Hamiltons. "Līdz ar to es ļauju runāt tikai saviem rezultātiem. Cerams, to dara arī mani darbi ārpus trases."

Hamiltons savas karjeras laikā F-1 posmos izcīnījis 71 uzvaru, kamēr rekordistam Šūmaheram ir 91 panākums.

"Mihaels uzvaru skaita ziņā ir diezgan tālu, līdz ar to jāsaka, ka viņš vēl joprojām ir visu laiku labākais pilots," pauda Hamiltons, kurš vācietim uzvaru skaita ziņā var pietuvoties šīs sezonas noslēdzošajos divos etapos. "Kurš zina, vai es varēšu uzvarēt arī nākotnē? 91 uzvara ir ļoti daudz. Mihaels ģeniāli iekļāvās "Ferrari" komandā un ar to paveica lieliskas lietas. Vienmēr būšu viņa fans."

Hamiltona pašreizējais līgums ar "Mercedes" noslēgsies pēc 2020.gada sezonas.

Šīs sezonas pēdējie divi F-1 posmi novembrī notiks Brazīlijā un Apvienotajos Arābu Emirātos.

Redaktors iesaka