Diplomātisks skandāls: Dānija apsūdz Irānu uzbrukuma plānošanā irāņu trimdiniekiem
Papildināts

Dānijas ārlietu ministrs Anderss Samuelsens

FOTO: Reuters / Scanpix

Dānijas drošības dienests otrdien apsūdzējis Irānu uzbrukuma plānošanā irāņu trimdiniekiem Dānijā.

"Mūsu skatījumā Irānas izlūkdienests plānoja uzbrukumu Dānijā," preses konferencē paziņoja Dānijas drošības dienesta PET vadītājs Finns Borks Andersens, piebilstot, ka šī ir nopietna lieta.

Borks Andersens žurnālistiem sacīja, ka tiltu un prāmju satiksmes slēgšana ar Vāciju un Zviedriju septembra beigās bijusi daļa no Dānijas policijas mēģinājumiem izjaukt šo uzbrukuma plānu.

Viņš arī atklāja, ka pirmstiesas apcietinājumā atrodas Irānā dzimis Norvēģijas pilsonis. Aizdomās turamais, ko aizturēja Zviedrijas drošības dienests "Sapo", noliedz, ka būtu saistīts ar plānoto uzbrukumu.

PET sniegtā informācija liecina, ka Irāna plānojusi uzbrukt trimdā dzīvojošajiem irāņiem, kas ir saistīti ar grupējumu "Arābu cīņas kustība Ahvāzas-Irānas atbrīvošanai" (ASMLA).

Trīs ASMLA locekļi joprojām atrodas Dānijas policijas aizsardzībā, jo pret viņiem vērstie draudi vēl nav novērsti, sacīja Borks Andersens.

Dānijas ārlietu ministrs Anderss Samuelsens tviterī paziņoja, ka Dānija risina sarunas ar saviem Eiropas partneriem un nepaliks atbildi parādā.

Saistībā ar notikušo Dānija nolēmusi uz konsultācijām atsaukt tās vēstnieku Irānā, paziņoja Dānijas ārlietu ministrs Anderss Samuelsens.

Teherāna apgalvo, ka ASMLA ir atbildīgs par pagājušajā mēnesī notikušo uzbrukumu armijas parādei Ahvāzā, kur tika nogalināti vismaz 25 cilvēki un 60 ievainoti.

Uz augšu