Indonēzijas ūdenslīdēji atraduši avarējušās pasažieru lidmašīnas melno kasti

FOTO: BINSAR BAKKARA/TT NYHETSBYRÅN

Indonēzijas ūdenslīdēji ceturtdien atraduši pirmdien avarējušās aviokompānijas "Lion Air" lidmašīnas "melno kasti", ziņo vietējā televīzija.

Zemo cenu aviokompānijas "Lion Air" lidmašīna "Boeing 737 MAX 8" ar 181 pasažieri un astoņiem apkalpes locekļiem bija ceļā no galvaspilsētas Džakartas Sukarno-Hatas lidostas uz Pangkalpinangu Bangkas salā, kad 13 minūtes pēc pacelšanās iekrita Javas jūrā Rietumjavas provinces piekrastē.

Melnā kaste, ko ūdenslīdēji izcēla no 30 metru dziļuma, ir labā stāvoklī, vēsta telekanāls Metro TV.

"To klāja dubļi, bet tā ir neskarta," raidorganizācijai apstiprināja Indonēzijas jūras spēku nirēju pirmais seržants Hendra.

Armijas komandieris gaisa spēku maršals Hadi Tjahjanto trešdien paziņoja, ka, viņaprāt, lidmašīnas fizelāža neatrodas tālu no vietas, no kurienes nāk melnās kastes signāls.

Melnā kaste, kas ieraksta lidojuma datus un sarunas pilotu kabīnē, cerams, palīdzēs atklāt avārijas cēloņus.

Meklēšanas komandas vadītājs norādīja, ka jūras dibenā atrastie priekšmeti, tostarp drēbes un lidmašīnas žurnāli liecina, ka fizelāža varētu būt netālu un ka tajā var būt iesprostoti daudzi līķi.

Viņš sacīja, ka fizelāža, tiklīdz tā būs atrasta, tiks izcelta no jūras, izmantojot celtni.

Līdz šim savākti 57 maisi ar bojāgājušo cilvēku mirstīgajām atliekām, bet identificēts tikai viens upuris, liecina policijas sniegtā informācija.

Uz augšu