Krievija piemēro sankcijas simtiem Ukrainas pilsoņu un desmitiem uzņēmumu

FOTO: Sergei Fadeichev/TASS

Krievija ceturtdien piemērojusi finanšu sankcijas simtiem Ukrainas pilsoņu un vairākiem desmitiem uzņēmumu, norādot, ka tā esot atbilde uz Kijevas "nedraudzīgo rīcību" pret Maskavu.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs parakstījis dokumentu, kas paredz iesaldēt Krievijā esošos aktīvus 322 Ukrainas pilsoņiem un 60 uzņēmumiem.

Sarakstā iekļauta arī Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko un iekšlietu ministrs Arsens Avakovs.

Sarakstā minēts arī Ukrainas aizsardzības ministrs un parlamenta spīkers, kā arī vairāki kalnrūpniecības un ķimikāliju uzņēmumi.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši aptuveni 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Uz augšu