Kučinskis pateicas par "iespēju vadīt izcilu valdību"

LETA
Kučinskis pateicas par "iespēju vadīt izcilu valdību"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto: LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) otrdien Ministru kabineta pēdējā sēdē 12. Saeimas pilnvaru laikā pateicās par "iespēju vadīt izcilu valdību".

Politiķis pauda nostāju, ka pirms nepilniem trim gadiem izvēlētā valdības veidošanas stratēģija bijusi pareiza, turklāt valdības rīcības plāns bijis dokumentāls pamats, pie kura ministriem izdevās pieturēties visu valdības darbības laiku.

Tajā noteiktās prioritātes nacionālās drošības stiprināšanā, ekonomikā, veselības aprūpē un izglītības jomā nekad neesot pazudušas no dienas kārtības.

Kučinskis uzsvēra, ka Latvija kā viena no pirmajām NATO dalībvalstīm pieņēma lēmumu piešķirt valsts aizsardzībai 2% no valsts budžeta.

"Diemžēl šodien nevaru nevienam garantēt, ka šis lēmums paliks gluži kā akmenī iecirsts, jo dažādas kritiskas frāzītes izskan gandrīz vai katru dienu. Ceru, ka Valsts prezidents šajā nacionālās drošības jautājumā saglabās savu stingro nostāju," piebilda Ministru prezidents.

Tāpat Kučinskis izcēla nodokļu reformu. "Daudz apspriesta, kritizēta, pat norakstīta, un tomēr tā strādā. Negribu steigties ar pārsteidzīgu secinājumu izdarīšanu, bet pēdējo mēnešu statistika par valsts ekonomikas attīstību un eksporta pieaugumu ļauj nākotnē skatīties ar lielām cerībām," pauda premjers.

Savukārt par reformām izglītības un veselības aprūpe Kučinskis pauda, ka šajās jomās valdība paguvusi paspert tikai pirmos soļus, tomēr viņš pauda cerību, ka sāktās reformas būs neatgriezeniskas.

"Valdībai uzsākot darbu, tie bija bezcerīgi stagnējoši sociālās politikas virzieni, kuros bija milzīga problēmu gūzma un tai pretim nebija neviena reformu ideja. Veselības aprūpe strauji virzījās pilnīgas maksas medicīnas virzienā, kas tikai vairotu nevienlīdzību. Vidējā izglītība tuvojas tādam segregācijas stāvoklim, kurā divās dažādās skolās izdotais valsts diploms vienu absolventu padarīja konkurētspējīgu, otru pilnīgi nekonkurētspējīgu, lai gan atzīmes varēja būt pilnīgi identas," apgalvoja Kučinskis.

Ministru prezidents runu nobeidza, uzsverot, ka viņa vadītajam Ministru kabinetam nav par ko kaunēties, lai gan vienmēr ir jāpieturas pie domas, ka varējām izdarīt vairāk.

"Par spīti dažādiem uzskatiem, atšķirīgiem ideoloģiskiem virzieniem, strīdiem un arī aizdomām, mums izdevās palikt vienotai komandai, kas spēja strādāt Latvijas labā. Es lepojos ar katru no Jums un pateicos par man dāvāto iespēju būt par šīs izcilās valdības vadītāju. Paldies, mums izdevās!" paziņoja Kučinskis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu