Saūda Arābija pēc Hašogi slepkavības nosūtījusi uz Stambulu "pēdu slēpšanas komandu"

LETA/AFP
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP / Scanpix

Saūda Arābija centienos apslēpt liecības par žurnālista un Rijādas kritiķa Džamala Hašogi slepkavību uz Stambulu nosūtījusi ķīmijas un toksikoloģijas ekspertus, pirmdien vēsta Turcijas valdībai simpatizējošais laikraksts Sabah.

11. oktobrī - deviņas dienas pēc tam, kad Hašogi bija pazudis pēc ieiešanas Saūda Arābijas konsulātā Stambulā - Saūda Arābija uz Stambulu nosūtījusi "pēdu slēpšanas komandu".

Tā dēvētās "izmeklēšanas komandas" sastāvā bijis arī ķīmiķis Ahmads Abdulazizs Aldžanobi un toksikoloģijas eksperts Haleds Jahja az Zahrani, kas apmeklējuši konsulātu katru dienu līdz 17. oktobrim, bet 20. oktobrī Turciju pametuši, vēsta laikraksts.

Saūda Arābija Turcijas policijai pirmo reizi atļāva konsulātu pārmeklēt 15. oktobrī.

ASV dzīvojušais laikraksta The Washington Post līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību "dūru cīņā", līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Turcijas prokurors trešdien apstiprināja, ka Hašogi iepriekš izplānotas slepkavības gaitā nožņaugts, tiklīdz viņš 2. oktobrī ienācis konsulātā. Viņa līķis sadalīts un iznīcināts.

Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana padomnieks Jasins Aktajs publikācijā piektdien ļāva noprast, ka Hašogi mirstīgās atliekas izšķīdinātas skābē.

Erdoans piektdien publikācijā laikrakstā The Washington Post pauda pārliecību, ka pavēle nogalināt Hašogi nākusi no Saūda Arābijas valdības "visaugstākajiem līmeņiem".

Kā publikācijā uzsvēra Erdoans, viņš netic, ka slepkavībā būtu vainojams Saūda Arābija karalis Salmans. Zīmīgā kārtā par troņmantnieku viņš šajā saistībā neizteicās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu