Latvija nodos Baltkrievijas robežsargiem bez atlīdzības 127 000 eiro vērtus sensorus

Ilustratīvs attēls

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Robežas uzraudzības uzlabošanai valdība šodien atbalstīja 127 435 eiro vērtu sensoru nodošanu Baltkrievijai bez atlīdzības.

Iekšlietu ministrija (IeM) skaidro, ka, pamatojoties uz šogad februārī parakstīto granta līgumu starp Starptautiskās migrācijas politikas attīstības centru un Valsts robežsardzi, ir saņemts atbalsts Valsts robežsardzei projekta "Robežuzraudzības kvalitātes uzlabošana, veicinot sadarbību" realizācijai.

Projekta mērķis ir attīstīt Baltkrievijas Valsts robežu komitejas amatpersonu spējas zaļās robežas novērošanas jomā un stiprināt izpratni par ES standartiem integrētajā robežu pārvaldībā un visaptverošajā sadarbībā.

Lai sekmīgi reformētu robežkontroles sistēmu, Baltkrievijai ir nepieciešamas būtiskas investīcijas un citu valstu pozitīvā pieredze. Baltkrievija ir ieinteresēta Latvijas, kā arī pārējo Baltijas valstu pieredzes apgūšanā.

Sniedzot palīdzību Baltkrievijai robežas uzraudzības jomas uzlabošanā, tiek veicināta Baltkrievijas likumsargu profesionālā izaugsme, papildinātas viņu zināšanas, kā arī veicināta izpratne par kopīgām problēmām uz kopīgās valstu robežas un sekmēta pārrobežu sadarbība, norāda IeM.

Atbilstoši projektam piecu Smartdec sensoru komplektu un aprīkojuma iegādes kopējās izmaksas ir 127 435 eiro. Aprīkojumā ietilpst ne tikai sensori, bet arī pārnēsājama komunikācijas ierīce, savienošanas konektors, programmatūra, administratora darbstacija un lielformāta monitors.

Izdevumi tiks segti no minētajam projektam piešķirtajiem finanšu līdzekļiem un papildu resursi Valsts robežsardzes resursu atjaunošanai nebūs nepieciešami.

Uz augšu