13. Saeimai būs jāizvērtē 145 iepriekšējās valdības nepabeigtie likumprojekti

FOTO: Ieva Čīka/LETA

13. Saeima varēs lemt, vai turpināt izskatīt 145 likumprojektus, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Pagaidām prognozējams, ka lēmumi par likumprojektu pārņemšanu tālākai skatīšanai varēs tikt pieņemti ne ātrāk kā 20. novembrī, kad paredzēts apstiprināt deputātus Saeimas komisijās.

Saeimas kārtības rullis paredz - ja iepriekšējais parlaments savu pilnvaru laikā nav pabeidzis likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma.

Iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti. Saeima atsevišķi lemj par katru likumprojektu un, ja nolemj turpināt tā izskatīšanu, nosaka atbildīgo komisiju un priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā.

13. Saeima reālu darbu plāno sākt novembra izskaņā.

Uz augšu