Lidmašīna kā mākslas darbs: airBaltic dāvana Latvijas simtgadē
Foto

Starptautiskajā lidostā "Rīga" notiek "airBaltic" dāvanas pasniegšanas svinīgā ceremonija Latvijas simtgadē.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā lidsabiedrība airBaltic piektdien pasniedza dāvanu Latvijas simtgadē - tam par godu lidmašīna "Airbus A220-300" nokrāsota Latvijas karoga krāsā.

Tagad airBaltic Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSL rotā Latvijas karogs un galvaspilsētas Rīgas vārds. Pasākuma ietvaros Latvijas vārdā dāvanu pieņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Man kā Latvijas valsts simtgades svinību patronam ir dubults prieks saņemt šo dāvanu, jo ikkatra dāvana mūsu valstij tās jubilejā ir dāvana katram no mums. Sarkanbaltsarkanais karogs ir mūsu svētums un mūsu simbols. Tas ir apliecinājums mūsu tautas apņēmībai cīnīties un nosargāt savu brīvību. Paldies par šo dāvanu, kas ļaus mums ar lepnumu lūkoties debesīs!" saņemot dāvanu, teica Vējonis.

8

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka "airBaltic" komanda ir patiesi priecīga un pagodināta pasniegt īpašu dāvanu Latvijai simtgadē, kas ir vēsturisks notikums katram latvietim. "Mēs jūtamies kā Latvijas vēstnieki un izmantojam katru iespēju stāstīt par Latviju kā par skaistu, veiksmīgu un plaukstošu valsti," pauda Gauss.

Foto: airBaltic par godu Latvijas simtgadei valsts karoga krāsās nokrāso lidmašīnu

"Tagad Latvijas karogs lepni plīvos virs mūsu galvām augstu debesīs visā pasaulē. airBaltic vārdā es novēlu Latvijai turpmāku izaugsmi un labklājību, kā arī katram latvietim lepoties ar savu valsti un sasniegumiem gan ikdienā, gan ceļojot ar šo lidmašīnu," papildināja Gauss.

Pirmo reizi lidsabiedrības vēsturē airBaltic lidmašīna ir krāsota kā mākslas darbs, attēlojot uz tās valsts simbolu - Latvijas karogu. Lai radītu šo mākslas darbu, 15 profesionāli krāsotāji strādāja 1000 stundas. Kopumā krāsošanas procesā ir izlietoti 250 litri grunts, krāsas un lakas, krāsotā slāņa biezumam veidojot 120 mikronus jeb 0,12 milimetriem.