Mūrniece: Saeimas komisijas jāizveido pēc iespējas ātrāk

Ināra Mūrniece

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas komisijas ir jāizveido un tām jāsāk strādāt pēc iespējas ātrāk, uzskata Saeimas priekšsēdētājas Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Saeimas priekšsēdētāja atgādina, ka Saeima piektdien ir saņēmusi no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa otrreizējai caurlūkošanai grozījumus Darba likumā, kas vēl vairāk papildina 13. Saeimas darāmo darbu sarakstu.

Tāpat 13. Saeimu jau gaida vairāki konkrēti uzdevumi – tai jālemj par 145 likumprojekti, kas saņemti mantojumā no iepriekšējās Saeimas, un uz komisiju lēmumiem gaida arī 30 jauni likumprojekti, kas saņemti no valdības, informē Mūrnieces padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Balode.

Pēc Mūrnieces teiktā, arī no deputātu vidus izskan vēlme uzsākt darbu komisijās ātrāk, taču, kamēr komisijas nav izveidotas, parlamentārās likumdošanas process nevar sākties.

"Likumdevēja darbs nevar būt pakārtots valdības veidošanas tempam, un parlamentārā demokrātijā Saeimas loma ir izšķirošā," uzsver Saeimas priekšsēdētāja, aicinot ātrāk vienoties par komisiju veidošanu.

Kā ziņots, divas nedēļas, ko 13. Saeima plāno gaidīt līdz deputātu ievēlēšanai parlamenta komisijās, ir ilgākais laiks, salīdzinot ar iepriekšējiem Saeimas sasaukumiem.

Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās lems 20.novembrī. Pirms tam, 13.novembrī, Saeima sēdē plānots apstiprināt komisiju izveidošanas principus un pēc tam līdz 15.novembrim partijām būs iespēja pieteikt kandidātus darbam komisijās.

Vienošanās par 20.novembri deputātu ievēlēšanai komisijās tika panākta, respektējot Jaunās konservatīvās partijas pārstāvju lūgumu komisiju sastāvu vēlēt tuvāk valdības izveidošanai atvēlētajam maksimālajam termiņam - 21.novembrim.

Par nepieciešamību sākt Saeimas komisiju darbu ātrāk izteikušies arī partijas "Attīstībai/Par!" līderi.

Uz augšu