Pk, 12.08.2022.

Cipule: Ārkārtas situācija NMPD Rīgas reģionālajā centrā turpināsies vismaz līdz gada beigām

LETA
Cipule: Ārkārtas situācija NMPD Rīgas reģionālajā centrā turpināsies vismaz līdz gada beigām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule. Foto: Zane Bitere/LETA

Ārkārtas medicīniskā situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālajā centrā, visticamāk, turpināsies vismaz līdz gada beigām, aģentūrai LETA prognozēja dienesta direktore Liene Cipule.

Pēc viņas paustā, ārkārtas medicīniskā situācija nevar tikt atrisināta ļoti ātri un kādu laiku tā noteikti turpināšoties, jo, lai pārtrauktu ārkārtas situāciju, nepieciešamas apmēram 20 brigādes.

Cipule atzina, ka Veselības ministrija (VM) viņai sākotnēji norādīja, ka ārkārtas medicīniskās situācijas izsludināšana nav vēlama, tomēr pēc šodienas sarunām NMPD direktorei radās iespaids, ka veselības ministre Anda Čakša (ZZS) izprot Cipules un viņas komandas rīcību. Cipule norādīja, ka ne ministre, ne pati dienesta direktore nebija gatavas šādai situācijai.

Vienlaikus NMPD direktore sacīja, ka neviens ministrs nespētu priecāties par šādu rīcību, tomēr svarīgo lēmumu par ārkārtas medicīniskās situācijas izsludināšanu nepieņēma tikai NMPD direktore, bet gan dienesta un NMPD Rīgas reģionālā centra vadība kopā.

Cipule uzskata, ka ārkārtas situācijas izsludināšana bija pareiza, jo pretējā gadījumā arī šonedēļ turpinātu pieaugt atlūgumu skaits.

NMPD direktore sacīja, ka Čakša ir ļoti iedziļinājusies esošajā situācijā, un Cipule cer, ka to pašu varēs teikt arī par nākamo veselības ministru.

Vienlaikus Cipule atzina, ka mediķu atalgojuma jautājums joprojām nav atrisināts, jo, šīs valdības skatījumā, tas jārisina jaunajai valdībai. Pēc Cipules domām, tā diemžēl nav laba ziņa, jo nevar prognozēt, kā un cik ilgi veidosies jaunā valdība.

Cipule gan uzsvēra, ka dienests ir gatavs strādāt īpašajā režīmā un neatliekamā medicīniskā palīdzība iedzīvotājiem tiks sniegta.

Kā ziņots, VM steidzamības kārtā gatavos grozījumus, lai paplašinātu mediķu loku, kas var strādāt NMPD, Ministru kabineta komitejas sēdē sacīja veselības ministre Čakša.

Grozījumi noteikumos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām varētu tikt sagatavoti līdz nākamajai nedēļai.

LETA jau ziņoja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Cipule, patlaban dienestā notiek "masveida mediķu aizplūšana", kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Cipule norādīja, ka situācijas risināšanai pastiprināta uzmanība tiks pievērsta brigāžu darba plānošanai un izsaukumu šķirošanai, kas iedzīvotājiem nozīmēs biežākus atteikumus gadījumos, kad nebūs apdraudēta cilvēka dzīvība.

Pēc Cipules teiktā, patlaban plānots runāt ar VM un Ministru kabinetu, lai meklētu problēmas risinājumus. Dienests rādītājus un datus par savu darbu iesniegs gan ministrijā, gan valdībā.

Vienlaikus Cipule norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukties, ka palīdzība neatliekamos gadījumos netiks sniegta, jo dienests darbu turpinās ierastajā ritmā, proti, dzīvībai un veselībai tiešu apdraudējumu gadījumos palīdzība viennozīmīgi tikšot nodrošināta.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu