Navaļnijam liegts pamest Krieviju

Kremļa opozicionārs Aleksejs Navaļnijs

FOTO: ITAR-TASS/ScanPix

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs otrdien paziņoja, ka viņam liegts izlidot no Maskavas, lai dotos uz Franciju un apmeklētu Eiropas Cilvēktiesību tiesu (ECT).

"Robežsargi ziņo, ka izceļošana no Krievijas man ir liegta. Ir kaut kāda vēstule, ka izceļot aizliegts, bet paskaidrojumu, kāpēc - nav," vietnē Twitter paziņoja Navaļnijs.

Viņš skaidroja, ka plānojis lidot uz Frankfurti un tad ceļot tālāk uz Strasbūru, kur ceturtdien tiesa pasludinās spriedumu lietā par to, vai Navaļnija aizturēšanas Krievijā bijušas politiski motivētas.

Navaļnija advokāts Ivans Ždanovs vietnē Twitter publicējis dokumentu, kurā teikts, ka Navaļnijam liegts pamest Krieviju.

42 gadus vecais korupcijas apkarošanas kustības līderis pagājušajā mēnesī tika atbrīvots no apcietinājuma, pēc tam kad bija izcietis 20 dienu arestu, kas viņam bija piespriests par protestu organizēšanu pret Kremli.

Septembrī viņš apcietinājumā izcieta 30 dienu sodu par demonstrācijas organizēšanu gada sākumā.

Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija Amnesty International Navaļniju uzskata par sirdsapziņas cietumnieku un pauž pārliecību, ka Navaļnijs nekādus noziegumus nav pastrādājis.

Uz augšu