Burovs: namu Priedaines ielā 20 varētu nojaukt

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ja situācija ar namu Priedaines ielā 20 netiks aktīvi risināta, Rīgas dome ir gatava namu nojaukt piespiedu kārtā un pēc tam tiesāties ar tās līdzīpašniekiem, šodien Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijā paziņoja tās vadītājs Oļegs Burovs (GKR).

Sabiedrības uzmanību ēka, kas atrodas vietā, kur 2013. gada 21. novembrī iegruva lielveikala Maxima jumts, kā rezultātā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, atkārtoti piesaistīja 19. oktobrī, kad igauņu uzņēmums SIA Prana property, kas ir nama līdzīpašnieks, prezentēja ideju šajā vietā izbūvēt projektu ar dzīvojamo namu, pazemes autostāvvietām un labiekārtotu parku, kurā atrastos arī memoriāls traģēdijas upuriem. 

Rīgas dome un Zolitūdes iedzīvotāju pārstāvji gan tam kategoriski iebilst un pašvaldības ieskatā tur būtu jābūt tikai memoriālam, bez komerciālās darbības vietām un minimālo apdzīvojamu zonu.

Līdz šim dome piedāvājusi namu atpirkt par 200 000 eiro, taču uzņēmums tam nepiekrīt. Pēc uzņēmumu pārstāvju teiktā, Rīgas dome piedāvā cenu kā neapbūvētam zemesgabalam, taču ēku ir iespējams pabeigt un tās vērtība būs augstāka.

Komisija šodien skatīja jautājumu par nama tehnisko stāvokli un sēdē piedalījās arī ēkas līdzīpašnieka pārstāvis Rauls Keskūla. Sēdē Burovs aicināja līdzīpašniekus tomēr nekavēties un turpināt risināt jautājumu par kopīpašuma nākotni.

"Ja tiešām uzskatāt, ka šo ēku realizēsiet kā dzīvojamo namu, tad abām pusēm jāvienojas par reālu īpašuma sadali, ņemot vērā arī mūsu nostāju par to, ka apakšzemes stāvvieta tur nevar būt. Ja nekas nemainīsies, nākamais solis būs domes lēmums par piespiedu nojaukšanu, kas var sākt tiesvedības," sacīja Burovs. Pati nama nojaukšana varētu izmaksāt ap 700 000 eiro.

Keskūla gan solīja darbu pie šī jautājuma aktīvi turpināt un pauda cerību arī uz domes pretimnākšanu.

Ja pašvaldība namu nojauks piespiedu kārtā, nesaņemot līdzīpašnieku piekrišanu, Prana property būs tiesības vērsties tiesā un piedzīt nodarītos zaudējumus, kas būs mērāmi miljonos, jo uzņēmums namu izsolē iegādājās par 3,9 miljoniem eiro.

Kā ziņots, patlaban nams Priedaines ielā 20 sastāv no zemesgabala 10 065 kvadrātmetru platībā un nepabeigtas dzīvojamās mājas. Rīgas pašvaldībai pieder 7340 kvadrātmetru domājamo daļu no visa īpašuma.

Uzņēmums pieder Prana Property, kas ir meitasuzņēmums Igaunijas Coop Pank (iepriekš Eesti Krediidipank). Pirms tam nams piederēja SIA Homburg Zolitude, kas bija attīstītājs visam Priedaines ielas 20 projektam - gan sabrukušajam tirdzniecības centram, gan tam blakus esošajai daudzdzīvokļu mājai. Pērnā gada jūnijā izsolē par 3,9 miljoniem eiro namu ieguva Igaunijas banka Eesti Krediidipank, kas bija šī īpašuma ķīlas turētājs.

Uz augšu