"Bellingcat": Krievijai ir piekļuve Lielbritānijas vīzu apstrādei

FOTO: Reuters / Scanpix

Krievijas izlūkdienests iefiltrējies Lielbritānijas vīzu pieteikumu apstrādes uzņēmuma datoru infrastruktūrā, piektdien vēsta starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas projekts Bellingcat un Krievijas tīmekļa medijs The Insider.

Piektdien publicētā materiāla mērķis ir skaidrot, kā divi Krievijas militārā izlūkdienesta GRU aģenti, kas ir apsūdzēti par Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, ieguvuši Lielbritānijas vīzas.

Bellingcat un The Insider intervējuši kādu cilvēku, kurš esot strādājis uzņēmumā, kas apstrādā vīzu pieteikumus vairākiem konsulātiem, arī Lielbritānijas.

Vīrietis, kurš aizbēdzis no Krievijas un pieprasījis patvērumu ASV, sacījis, ka piespiests sadarboties ar Krievijas Federālā Drošības dienesta aģentu, kurš viņam atklājis, ka dienestam ir piekļuve Lielbritānijas vīzu centra novērošanas kamerām un ka tam ir šī centra datortīkla diagramma.

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4. martā Anglijas pilsētā Solsberijā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".

Lielbritānija septembrī izdeva divu Krievijas pilsoņu Eiropas aresta orderus, pastāvot aizdomām, ka viņi Solsberijā mēģinājuši nogalināt Skripaļus ar "Novičok".

Uz augšu