Sveiciens simtgadē: Latvijas karoga krāsās izgaismo apskates objektus visapkārt pasaulei

Niagāras ūdenskritums izgaismots Latvijas karoga krāsās.

FOTO: Facebook/Niagara Falls Illumination Board

Kā sveiciens valsts simtgadē, Latvijas karoga krāsās tika izgaismotas vairākas atpazīstamas pasaules vietas. Apskati, kā Latviju sveica pasaulē!

Latvijas simtgadi ASV un Kanādā dzīvojošie latvieši svinēja pie Latvijas karoga krāsās izgaismota Niagāras ūdenskrituma.

Atzīmējot Latvijas simtgadi, Gērnsijas salā Latvijas karoga krāsās tika izgaismota 800 gadus vecā Castle Cornet pils. 

Latvijas karoga krāsās Viļņā tika izgaismots Trīs krustu kalns un divi pilsētas tilti, tādējādi pievēršot lielākas Lietuvas sabiedrības daļas uzmanību Latvijas valsts simtgadei.

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā Latvijas karoga krāsās tika izgaismota Igaunijas valdības ēka, Tallinas Brīvības laukums un Tartu iela, kas ir viena no centrālajām pilsētas artērijām un caur kuru plūst satiksme Tallinas-Tartu virzienā. Savukārt no rīta pie Latvijas vēstniecības ēkas pulcējās Igaunijas valdība un dziedāja Latvijas himnu, kam sekoja cienasts vēstniecībā.

Savukārt Kalifornijas pavalstī 16. novembrī no saulrieta līdz pusnaktij Latvijas krāsās rotājās Sanfrancisko rātsnams, kur tika izkārts arī mūsu valsts karogs.

Valsts svētkos Latvijas karoga krāsās tika izgaismota arī slavenā Ņujorkas debesskrāpja Empire State Building fasāde.

Latvijas valsts svētku dienā Briselē, Beļģijā, pilsētas simbols Manneken Pis jeb čurājošā puisīša strūklaka uz piecām stundām bija tērpta latviešu tautas tērpā.

Savukārt no 17. novembra vakara līdz 19. novembra rītam Latvijas karoga krāsās zaigoja Somijas Ārlietu ministrijas ēkas ziemeļu fasāde Helsinkos. Par godu Latvijas simtgadei pie Somijas valsts institūciju ēkām, piemēram, valdības ēkas un parlamenta mūsu valsts karogi bija izkārti arī 18. novembrī.

Savukārt Itālijas pilsētā Dženovā sarkanbaltsarkanās krāsas visu nakti rotāja pilsētas simbolu Lanterna, kas ir pasaulē trešā augstākā un otrā vecākā funkcionējošā bāka.

Uz augšu