Aprit pieci gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, kas izdzēsa 54 cilvēku dzīvības
Foto

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņas pasākums.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Trešdien, 21. novembrī, aprit pieci gadi kopš iegrūstot lielveikala Maxima jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, no tiem trīs glābēji. 

Tiesā tiek izskatīta krimināllieta par 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju.

»Zolitūdes vēl neizstāstītie stāsti. 21.11.

»Grāmatu Atceries Zolitūdi dāvina augstām amatpersonām un vienkāršiem cilvēkiem

Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Šīs personas ir ēkas būvinženieris Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma Re&Re būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai - izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija. Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī Maxima darbiniece Inna Šuvajeva.

»Par darba drošību atbildīgā darbiniece valda asaras un noliedz sev izvirzītās apsūdzības Zolitūdes traģēdijas lietā

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

»Iedzīvotāji piemin Zolitūdē sagruvušā lielveikala Maxima upurus

»Zolitūdes traģēdijas vietā pulcējušies simtiem cilvēku

»Iedzīvotāji neatbalsta ieceri Zolitūdes traģēdijas vietā veidot parku

»Ventspils tiesa noraida civilprasību par līdzekļu piedzīšanu no Homburg Zolitūde

»Tiesa noraida Gobzema iesniegto sūdzību Zolitūdes traģēdijas civillietā

Foto: Zolitūdes traģēdijas četru gadu piemiņas pasākums 

Uz augšu