S 31.10.2020.

Amatu zaudē Daugavpils pilsētas mērs Eigims
Papildināta

Rihards Eigims

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Ceturtdien no amata negaidīti gāzts Daugavpils pilsētas domes mērs Rihards Eigims (Mūsu partija).

Deviņi no 15 domes deputātiem bija parakstījušies par pieprasījumu lemt par Eigima atbrīvošanu no amata.

Domes sēdē Eigima atbrīvošanu atbalstīja 11 deputāti, tostarp visi seši Latgales partijas deputāti, četri no pieciem partijas "Saskaņa" deputātiem - viens partijas pārstāvis ir devies komandējumā -, kā arī "Mūsu partiju" pārstāvošā deputāte Līvija Jankovska. Savukārt pārējie trīs "Mūsu partiju" pārstāvošie politiķi balsojumā atturējās.

Domes sēdē diskusijas par šo jautājumu nebija un lēmums tika pieņemts dažu minūšu laikā. Arī Eigims neizmantoja iespēju izteikties.

Eigims domes vadītāja amatā nokļuva pērnā gada septembrī, kad no šī amata tika atbrīvots Andrejs Elksniņš (S). Eigims bija viens no Elksniņa gāšanas iniciatoriem. Toreiz par Eigima iecelšanu mēra amatā nobalsoja desmit deputāti, bet visi pieci "Saskaņas" pārstāvji balsoja pret.

Kā aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas domē, līdz jauna mēra ievēlēšanai domes priekšsēdētāja pienākumus pildīs līdzšinējā mēra pirmais vietnieks Igors Prelatovs ("Mūsu partija").

Aģentūrai LETA līdz ceturtdienas vakaram neizdevās noskaidrot paša Eigima viedokli par viņa atbrīvošanu no mēra amata, jo viņš uz telefona zvaniem neatbildēja.

Kā ziņots, Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas. Koalīcijā līdz šim strādāja četri "Mūsu partiju" pārstāvoši deputāti un seši Latgales partijas deputāti, tomēr oktobrī Latgales partija paziņoja par izstāšanos no koalīcijas ar mēra Eigima pārstāvēto "Mūsu partiju".

Latgales partijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis toreiz teica, ka tādējādi koalīcija pilsētas domē vairs nedarbojas.

Nedaudz vēlāk abu politisko spēku - "Mūsu partijas" un Latgales partijas līderi aģentūrai LETA apgalvoja, ka līdzšinējās domes koalīcijas partneres turpinās iecerēto projektu īstenošanu un pašlaik jautājums par domes vadības nomaiņu nav dienaskārtībā.

Savukārt opozīcijā ir partija "Saskaņa" ar pieciem deputātiem. To pārstāvošais deputāts Elksniņš aģentūrai LETA tolaik pauda, ka vienīgā izeja, lai Daugavpils dome varētu strādāt konstruktīvi, ir atkārtotas domes vēlēšanas. Viņš toreiz arī teica, ka "Saskaņa" nerosinās Eigima atkāpšanos, jo politiskā spēka deputāti nav balsojuši ne par viņa, ne par viņa vietnieku apstiprināšanu amatā.

Aktuālākās ziņas