"Tā gluži nebija koncertzāle, bet gan garāžas telpa!" Iedzīvotāju uztrauc drošība kādā Rīgas centra koncertzālē

Helovīna nakts Tallinas kvartālā

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Bažas par kādas Rīgas centra koncertzāles, kas vairāk atgādina garāžu, drošību pauž TV3 raidījuma Bez Tabu skatītāja, kura apmeklēja koncertzāli Tu jau zini Kur radošajā kvartālā Tallinas ielā 10.

"Tā gluži nebija koncertzāle, tā bija kaut kāda garāžas telpa, betona angārs,” novērojumos dalās Elīna. Sieviete raizējas par to, vai koncertzāles apmeklējums ir drošs, un vai pasākumu rīkotāji saņēmuši visas nepieciešamās atļaujas. 

Biļete uz 12. novembra izrādi Parīze–Rīga–Parīze pirkta Biļešu paradīzē par 13 eiro, to Elīnai uzdāvinājusi kolēģe, tomēr pamatīgu vilšanos sagādājusi pasākuma norises vieta - koncertzāle Tu jau zini Kur.

"Telpa bija ļoti auksta, tur bija ļoti daudz gāzes sildītāju.Tur arī nebija nekādas ne evakuācijas izejas, nekā tamlīdzīga. Tur uz vietas bija ap 100 cilvēku, ja tur sprāgtu tie gāzes baloni vai būtu gāzes noplūde, vai vēl kaut kas, tad es domāju, ka tas varētu beigties bēdīgi," stāsta koncerta apmeklētāja.

Rīgas pilsētas būvvaldē raidījums noskaidroja, ka telpas tiek izmantotas neatbilstoši to lietošanas veidam, attiecīgi dokumentos norādīts, ka tā ir garāža.

"Šāda veida pasākumus pašlaik šajās telpās organizēt nedrīkst," Elīnas aizdomas apstiprināja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Lai koncertzālē Tu jau zini Kur varētu organizēt pasākumus, ir jāmaina telpu lietošanas veids, to var izdarīt, sagatavojot būvniecības dokumentāciju. "Arī jāskatās, vai ir ievērotas vides pieejamības prasības, vai ir apstiprinājums no Veselības inspekcijas, pašlaik būvvaldē nekas par šo adresi nav iesniegts," skaidro būvvaldes pārstāvis.

Viņš arī uzsver, ka šis objekts vairākas reizes ir apsekots, informējot arī Valsts policiju. Kopā sagatavoti pieci atzinumi, kas ir aizsūtīti arī īpašniekam. "Ja šīs būvvaldes prasības netiks ievērotas, un telpas turpinās ekspluatēt, tad arī piemērosim naudas sodus," brīdina Butāns.

Savukārt biedrības Free Riga, kas iestājas par to, lai galvaspilsētas neapdzīvotās ēkas tiktu izmantotas lietderīgi, un tajās pagaidu mājvietu rastu dažādas radošas iniciatīvas, pārstāvis Kaspars Lielgalvis norāda, ka šādu milzīgu ēku uz trīs gadiem pielāgot atbilstoši visiem standartiem, kādi ir Latvijas likumdošanā, noteikti nav iespējams, tās ir tādas izmaksas, kuras nekad neviens nevar atpelnīt.

Taujāti par drošību, telpu apsaimniekotāji norāda, – pirms pasākumiem ēkas stāvokli pārbauda sertificēti būvinspektori. "Šī ēka ir apsekota, tā ir droša, mums ir atzinums, un mums ir piesaistīts arhitekts, lai mēs visu sakārtotu," stāstīja koncertzāles saimnieks Uldis Trapencieris.

Šobrīd notiekot sarunas ar atbildīgajām iestādēm, un Kaspars Lielgalvis uzskata, ka būtu nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, piemēram, citviet Eiropā šādiem gadījumiem izstrādāti īstermiņa lietošanas noteikumi.

Foto: Kristīne Pāže un Kautkaili uzstājas Tu jau zini Kur

Uz augšu