Šovakar Spēlmaņu nakts! Ieskaties nominācijās

Dailes teātra aktieris Gunārs Placēns.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Latvijas Nacionālajā teātrī šodien, 23. novembrī pulksten 21.15 notiks Spēlmaņu nakts 2017/2018 svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) radošo projektu koordinatore Undīne Preisa.

Nominācijai Gada lielās formas izrāde balvas žūrija izvēlējusies:

  • Elmāra Seņkova izrādi Arī vaļiem ir bail
  • Vladislava Nastavševa Cerību ezers aizsalis
  • Alvja Hermaņa Dieviņš pillā
  • Ināras Sluckas Man 30 gadu
  • Viestura Kairiša Salome
  • Duda Paivas iestudējumu Zelta zirgs

Savukārt Gada mazās formas izrādei nominētas:

  • Sergeja Golomazova 1900. Leģenda par pianistu
  • Lucinas Sosnovskas Cilvēks parastais
  • Ingas Tropas Dvēseļu utenis
  • Ineses Mičules Kaķis uz nokaitēta skārda jumta
  • Valtera Sīļa Mežainis

Seņkovs, Kairišs, Nastavševs, Slucka, Sīlis un Sosnovska nominēti arī Gada režisora titulam.

Izrādes Arī vaļiem ir bail un Mežainis iekļautas arī nominācijā Gada sasniegums oriģināldramaturģijā, kur attiecīgi par autordarbu nominēts Dīcis, bet par dramaturģiju - Jānis Balodis. Tāpat šajā nominācijā iekļauta Justīne Kļava par dramaturģiju iestudējumos Dvēseļu utenis un Vidzemnieki.

Gada aktrises titulam nominētas:

  • Agnese Cīrule par titullomu izrādē Salome
  • Maija Doveika par Emmas lomu izrādē Cilvēki, lietas un vietas 
  • Dita Lūriņa par Rozes atveidojumu izrādē Man 30 gadu un Esteres lomu izrādē Dziļā, skumjā jūra
  • Ieva Puķe par Madāmas un Ilzes lomu izrādē Vidzemnieki, kā arī Megijas lomu izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta
  • Guna Zariņa par Ņurbuli izrādē Dieviņš pillā

Savukārt Gada aktiera nominācijai izvirzīti:

  • Vadims Bogdanovs par titullomu izrādē Cilvēks parastais
  • Maksims Busels kā Stāstnieks izrādē 1900. Leģenda par pianistu
  • Vilis Daudziņš par Ļeņina atveidojumu izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte un Omes lomu izrādē Cerību ezers aizsalis
  • Ģirts Ķesteris kā Ivans izrādē Art un Helge izrādē Svinības
  • Ģirts Liuziniks par Fredija lomu izrādē Dziļā skumjā jūra un Jāņa Bērziņa atveidojumu izrādē Arī vaļiem ir bail.
  • Imants Strads par titullomu izrādē Lūcis un Grabeci lomu izrādē Baladīna

Gada aktrises balvai otrā plāna lomā nominētas:

  • Marija Bērziņa par Vitas lomu izrādē Arī vaļiem ir bail
  • Sandra Kļaviņa kā de Senfona izrādē Marķīze de Sada
  • Inese Kučinska par Mārsijas lomu izrādē Mizantrops un par lomām izrādē Zilā istaba
  • Inga Misāne-Grasberga par lomām izrādē Mežainis
  • Elīna Vāne par lomām izrādē Vidzemnieki

Par Gada aktieri otrā plāna lomā nominēti:

  • Egons Dombrovskis kā Tesmans izrādē Heda Gablere
  • Gundars Grasbergs par Tora lomu izrādē Man 30 gadu
  • Aleksandrs Jonovs par Melnā prinča atveidojumu izrādē Zelta zirgs, kā arī Piķamices atveidojumu izrādē Krokodils Gena un Pekausis
  • Jurijs Lisners par lomām izrādēs Klūgu mūks un Cilvēki, lietas un vietas
  • Ivars Puga par Viljama Koljera lomas atveidojumu izrādē Dziļā, skumjā jūra

Šogad pirmo reizi balvas žūrija vērtēja darbus jaunā nominācija - Gada izrāde pusaudžiem, kurā par balvu cīnīsies Goda teātra iestudējums Čomiņi, Valmieras drāmas teātra izrāde Labie bērni Reiņa Suhanova režijā un Latvijas Leļļu teātra Romeo un Džuljeta Dāvida Džovanzana režijā.

Tāpat atsevišķa nominācija paredzēta gada labākajai bērnu izrādei, un tajā izvirzīta Jāņa Znotiņa Dievs. Daba. Darbs, Edgara Kaufelda Kaiju karalienes noslēpums, Kārļa Krūmiņa Lidojošais šķīvītis un Lauras Čaupales Naksitrallīši.

Nominācijā Gada scenogrāfs un/vai leļļu mākslinieks izvirzīti:

  • Uģis Bērziņš
  • Pamela Butāne
  • Reinis Dzudzilo
  • Mārtiņš Vilkārsis
  • Paiva un Suhanovs

Gada kostīmu mākslinieka nominācijai žūrija izvirzījusi:

  • Madaru Botmani
  • Kristu Dzudzilo
  • Annu Heinrihsoni
  • Keitu
  • Jozu Statkeviču
  • Yashi

Vislielākais nominantu skaits ir Gada gaismu un video mākslinieka kategorijā, kurai izvirzīti:

  • -8
  • Artis Dzērve
  • Mārtiņš Feldmanis
  • Austra Hauks
  • Damirs Ismagiovs
  • Oskars Pauliņš
  • Igors Renceti
  • Alesandro Silimens
  • Loncero Bruno
  • Jānis Sniķers

Nominācijai Gada kustību mākslinieks žūrija izvirzījusi:

  • Ingu Krasovsku
  • Elīnu Lutci
  • Agnesi Vanagu
  • Olgu Žitluhinu

Balvai kategorijā Gada mūzikas partitūras autors žūrija izvēlējusies virzīt:

  • Arturu Maskatu
  • Edgaru Mākenu
  • Jēkabu Nīmani
  • Edgaru Raginski
  • Rihardu Zaļupi

Gada jauno skatuves mākslinieku nominācijā par balvu sacenšas:

  • Elīna Avotiņa
  • Madara Bore
  • Jānis Kronis
  • Maija Linarte
  • Āris Matesovičs
  • Igors Šelegovskis
  • Mārtiņš Upenieks
  • Toms Veličko

Starptautiskās žūrijas simpātiju balvu šogad iegūs teātra Dirty Deal Teatro iestudējums Dvēseļu utenis, savukārt balvas par mūža ieguldījumu teātra mākslā šogad saņems Nacionālā teātra aktrise Māra Zemdega un Dailes teātra aktieris Gunārs Placēns.

Uz augšu