Francijā par mājasdarbu nepildīšanu nogalina deviņgadīgu zēnu

FOTO: AFP / Scanpix

Par deviņus gadus veca zēna piekaušanu līdz nāvei Austrumfrancijas pilsētā Miluzā apcietināti četri vienas ģimenes locekļi - vēsta raidorganizācija BBC. 

Zēns nogalināts septembrī un tobrīd vēl nebija zināmi īstie nāves apstākļi, tāpēc vietējie iedzīvotāji vecāku atbalstam pilsētas centrā noorganizēja piemiņas pasākumu.

Taču ģimenes locekļu skaidrojumi un zēna pēcnāves izmeklējums darīja policiju aizdomīgu. Uz zēna ķermeņa tika konstatēti zilumi, jo īpaši uz viņa pēdām. Lai gan zēns nomira no sirds apstāšanās, patologs secināja, ka patiesais iemesls bija saņemtie sitieni.

Policijai pietuvināti avoti teikuši, ka zēns atteicies pildīt mājasdarbus, tamdēļ sists ar slotaskātu.

Tobrīd ar zēnu atrādās viņa lielais brālis, māsa un pusmāsa. Māte tikmēr bijusi prom biznesa ceļojumā, taču iedrošinājusi uz šādu sodīšanu - vēsta Francijas mediji.

Visi četri ģimenes locekļi ceturtdien arestēti. Par slepkavības veicēju uzskata upura 19 gadus veco lielo brāli, taču izmeklētāji apņēmušies noskaidrot vairāk.

Traģēdija piemeklējusi Franciju laikā, kad tiek apsvērts aizliegt pēršanu. Tiek virzīti divi priekšlikumi, kas neļautu personām ar vecāku tiesībām izmantot "tādas pazemošanas metodes kā fiziska vai verbāla vardarbība".

Uz augšu