VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Iedzīvotāju apziņošanas un trauksmes sirēna uz Ugunsdzēsības muzeja jumta.

FOTO: Mārtiņš Plūme/LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pirmdien, 26. novembrī, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, aģentūru LETA informēja VUGD.

Sirēnu iedarbināšana notiks laikā no pulksten 10.30 līdz 10.50.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude.

VUGD aicina viesnīcu administrācijas informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika.

Gadījumā, ja pirmdien trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzird, nevajadzētu satraukties, jo ārkārtas situācijās tiek izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā. Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Aktuālākās ziņas