"Mēs taču plānojām dzīvi tikai sākt. Nevis beigt!" Frīdenberga līgava atklāti par laiku kopā ar Valteru (5)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

​17. oktobrī pēc ilgstošas cīņas ar vēzi apstājās tautā mīlētā mūziķa un TV personības Valtera Frīdenberga sirds. Viņš bija tikai 30 gadus vecs un, neskatoties uz smago slimību, kala nākotnes plānos un grasījās apprecēt savu mīļoto – Kristīni Paegli. Intervijā žurnālam Ievas Veselība viņa pastāstīja nedaudz par pēdējo kopā pavadīto laiku.

"Pēdējās nedēļās bija negulētas naktis abiem. Sāpes izsprāga jebkurā brīdī. Valča gāja gulēt uz dīvāna. Uz pufa. Viņam bija tik lielas sāpes. Teica: "Krišuk, palīdzi!" Vienīgais, ko es varēju, masēt viņam muguru. Tas tiešām palīdzēja. Viņš varēja atkal aizmigt. Dažkārt tas palīdzēja vairāk nekā zāles. Miers, būšana blakus. Reiz mana mamma bija pie mums, un Valters mani pasauca. Atskrienu ar zālēm. Un Valča dusmīgs. Sadeva man pa asti. «Ko tu nāc ar tām zālēm? Es saucu tevi, Krišuk! Es vienkārši gribu, lai tu pasēdi man blakus.» Un es sapratu, ka mans uzdevums nav būt mediķim. Man vienkārši jābūt tai, kas es esmu. Man jābūt viņa mīļotajam cilvēkam. Jābūt blakus," tā Kristīne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tīnīte/ Kikii (@kr_tiine) on

Tāpat viņa atklāja, ka Valters ļoti pārdzīvoja arī to, ka savā ziņā neattaisnoja lielās ziedotāju cerības un neizveseļojās: “Tik apzinīgs viņš bija...”

Kristīne pastāstīja, ka viņai ar Valteru bija paredzēti skaisti un lieli plāni. "Ja ir onkoloģijas pacients mājās, viņš, protams, sauc pēc uzmanības. Un uzmanība ir jādod. Tu tobrīd noliec malā savas lietas. Jo ir jau cerība, ka tas nebūs mūžīgi. Tā vismaz tam vajadzētu būt, ar to taču tiek galā. Un, ja pacients saka: "Es gribu to vai šo," tā taču nav tikai izdabāšana. Tu dzīvo viņam līdzi pilnvērtīgu dzīvi."

Sociālajā tīklā “Instagram” viņa mīļoto pieminējusi ar skaistu kopblidi, rakstot: “Baltu maliņu... baltu un mīkstu pastaigu gurkstošiem soļiem tālāk! ... kādu brīdi atsevišķi, bet jau pēc laika kopā. Mīlu! Ilgojos!”

Kā jau ziņots, 26. oktobrī notika publiska atvadīšanās no Frīdenberga Rīgas krematorijas Lielajā zālē. Pēdējo reizi satikties ar viņu bija ieradusies gan ģimene, gan draugi un talanta pielūdzēji.

Fotogalerija: Atvadīšanās no Valtera Frīdenberga

Frīdenbergs dzimis 1987. gadā 26. oktobrī, mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā, Rīgas 1. Bērnu mūzikas skolā, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē.

Savu mūziķa karjeru Frīdenbergs divu gadu vecumā sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte", bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas "Putnu balle" dalībnieks.

2005. gadā viņš kopā ar Būmeisteru pārstāvēja Latviju "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar skaņdarbu "The War Is Not Over", iegūstot piekto vietu. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu