T 21.10.2020.

Carnikavā uzbūvēta divus kilometrus gara promenāde uz jūru

Jūra.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

1. decembrī Carnikavā tiks atklāta gandrīz divus kilometrus gara cietā seguma promenāde uz jūru, pavēstīja Carnikavas domes pārstāve Agnese Ģērmane.

Promenāde caur mežu veidota, ievērojot dabas un vides aizsardzības dienestu norādījumus, jo tā 1800 metru garumā stiepjas cauri dabas parkam "Piejūra", kas atrodas "Natura 2000" teritorijā. Pašvaldība lēš, ka tā esot garākā promenāde uz jūru Latvijā.

Atklāšanas pasākums plkst.12 sāksies promenādes galā Laivu ielā, netālu no tilta pār Vecgauju. Pasākumā tiks kopīgi iziets promenādes maršruts, kurā gājiena dalībniekus promenādes atpūtas vietās gaidīs novada izglītības, kultūras un sporta jomas pārstāvju sagatavotie pārbaudījumi.

2

Promenādes betona plātņu segumā ietverts Līvu ceļa raksta koncepts, attēlojot trīs krāsu vilni kā Gaujas un piekrastes simbolu. Cieto segumu kāpu zonā nomaina koka laipas, savukārt pirms noejas uz jūru ir 4x4 metrus liela koka skatu platforma.

Promenādes malās izveidotas piecas atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem un atkritumu urnām, bet takas galā pirms kāpu zonas novietota tualete, kas darbosies vasaras sezonā. Papildus tur izvietota veselības takas informācija ar aicinājumu vingrot dabā un ir iebūvēts arī apmeklētāju skaitītājs, lai noskaidrotu, cik daudz apmeklētāju izmanto taku, kā arī novērotu dabas parka apmeklētāju sezonālo intensitāti un antropogēno slodzi dabas parkā.

Projekts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu tika īstenots programmas "Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās" laikā. Projekta kopējie izdevumi ir 447 886 eiro un būvdarbus veica SIA "Ceļinieks 01".