Divu gaisa kuģu sadursme ar cietušajiem - lidostā ārkārtas situāciju mācības
Foto un video

Starptautiskā lidosta "Rīga".

FOTO: Artūrs Ķipsts/LETA

Starptautiskajā lidostā Rīga šodien no pulksten 8 notiek vērienīgas ārkārtas situāciju mācības, tāpēc sagaidāma intensīva operatīvā transporta kustība virzienā uz un no lidostas, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāve Laura Karnīte

Mācības sākās pulksten 8 un ilgs trīs līdz četras stundas.

Mācībās būs iesaistīti ne tikai lidostas dienesti, bet arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), Valsts policija (VP), aviokompānijas airBaltic un Smartlynx, Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, kā arī Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti un Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledžas, Rīgas Paula Stradiņa Universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas studenti.

Mācību scenārijs paredz imitēt divu gaisa kuģu sadursmi ar cietušajiem. Mācībās būs iesaistīti 190 statisti. Mācību laikā tiks izmantotas arī dūmu sveces.

Lidosta aicina pasažierus mācību laikā saglabāt mieru un sekot lidostas personāla norādījumiem. Lidostas ikdienas darbība netiks traucēta un lidojumi notiks pēc saraksta, tomēr pastiprinātas operatīvā transporta kustības dēļ iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, tāpēc lidosta aicina pasažierus doties uz lidostu savlaicīgi, lai ierastos uz lidojumu vismaz divas stundas iepriekš.

Uz augšu