Uz tikšanos ar prezidentu par pielaidēm partijas aicinās arī Maizīti

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Uz tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kurā iecerēts pārrunāt jautājumu arī par premjera kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) pielaidi valsts noslēpumam, tiks aicināts arī Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.

Gobzems pēc tikšanās ar potenciālajiem valdības partneriem žurnālistiem sacīja, ka "KPV LV" ir sazinājusies ar prezidenta kanceleju, bet precīzs tikšanās laiks vēl nav noteikts. Uz šo tikšanos tiks aicināts arī Maizītis, teica premjera amata kandidāts.

Gobzems izteicās, ka "KPV LV" vēlētos Maizītim vaicāt, kāpēc "specdienesta vadītājs nedara tiešos pienākumus", bet "publiski komentē informāciju, kas var kaitēt valsts reputācijai".

2

Kā ziņots, sešas tā dēvētās labēji centriskās partijas, kas piedalās sarunās par valdības veidošanu, vakar vienojās lūgt audienci pie Valsts prezidenta, lai rastu risinājumu situācijai, ņemot vērā, ka Gobzemam nav pielaides valsts noslēpumam, bet tās piešķiršana varētu prasīt laiku.

Pats Gobzems uzskata, ka tai vajadzētu būt plašākai sarunai par jauno politiķu iespējām saņemt pielaidi valsts noslēpumam, savukārt citi valdības veidošanas sarunās iesaistītie politiskie spēki norāda, ka iebilst pret pašreizējās pielaižu sistēmas reformu, jo uzskata to par samērīgu. Politisko spēku pārstāvji pirms tikšanās ar Valsts prezidentu atturējās prognozēt, kāds risinājums varētu iezīmēties sarunā.

Intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" SAB direktors paudis, ka Gobzema vētīšana, lai saņemtu pielaidi valsts noslēpumam, varētu ilgt pat pusgadu.

Aktuālākās ziņas