Bordāns: Daļa no Gobzema valdības piedāvājuma ir pieņemama, tomēr daļa nav

Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Daļa no premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) piedāvājuma par topošo valdību ir pieņemama, daļa - nav, bet vēl par daļu ir jautājumi, žurnālistiem sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Gobzema "piedāvājums ir interesants", uzskata Bordāns, kurš gan domā, ka šajā priekšlikumā ir dažas nianses, kas gluži neliecina, ka šī būtu pārmaiņu valdība.

Piemēram, vairākas ministrijas uzticētas tām partijām, kuras jau iepriekš bija atbildīgas par šīm jomām.

JKP vērtēs Gobzema ierosinājumus par valdību un izteiks savas pārdomas, teica Bordāns. Viņš norādīja, ka visi partneri, tostarp Gobzems, ir informēti, ka JKP iestājas pret valdības veidošanu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Tomēr arī pēc piedāvājuma par valdību, kuras sastāvā ir ZZS, JKP neplāno no sarunām izstāties.

"Es domāju, ka tieši tagad sākas īstas sarunas par valdības veidošanu," norādīja Bordāns.

Viņš gan prasīs Gobzemam, kāpēc piedāvāts tieši šāds valdības modelis. JKP aicina Gobzemu apdomāt, vai šis ir pats labākais risinājums - ZZS iesaistīšana valdībā.

Kā ziņots, Gobzems sagaida, ka JKP sekos partijas KPV LV piemēram, iepriekš netraucējot Bordāna mēģinājumam izveidot valdību, un neapgrūtinās valdības veidošanas procesu un nevilks sarkanās līnijas.

"Aicinu JKP būt konstruktīviem, jo īpaši tāpēc, ka mēs Bordāna valdībai nevilkām nekādas līnijas, lai neapgrūtinātu viņa valdības veidošanas procesu. Šādu pašu rīcību sagaidām no JKP - sagaidām ka viņi rīkosies valstiski un gribēs uzņemties atbildību par nozarēm, par kurām solījās uzņemties atbildību, un realizēs varas dalīšanas principu," teica Gobzems.

JKP Gobzema vadītajā Ministru kabinetā tiktu pie lielākā ministriju skaita - JKP politiķi varētu ieņemt četrus ministru amatus. Taču vienlaikus pie divu ministriju vadīšanas tiktu arī Zaļo un zemnieku savienība.

Vēl šorīt JKP līderis Bordāns aģentūrai LETA norādīja, ka JKP apsver iespēju rosināt no valdības veidošanas sarunām izslēgt ZZS.

Uz augšu