Elīna Maligina: "Nekaunēšos no tā - man nav nekādu patriotisku jūtu pret Latviju"

Elīna Maligina

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šonedēļ izdevumā "Ieva" publicēta intervija ar multimākslinieci un uzņēmēja Valērija Maligina atraitni Elīnu Maliginu. Šī ir Elīnas pirmā lielā intervija pēc vīra pāragrās nāves, kurā viņa atklāj, ar ko šobrīd nodarbojas, kādas ir viņas attiecības ar Valērija ģimeni, un to, ka viņai pret Latviju nav patriotisku jūtu. 

Maligina, kuras videoperformances, īsfilmas un gleznas ir atzītas visā pasaulē, par tām Latvijā nerunā, jo, kā pati atzīst, viņa ir pasaules pilsone un Latviju dēvē tikai par vietu, kur piedzimusi: "Nekaunēšos no tā - man nav nekādu patriotisku jūtu pret Latviju. Es nepiederu šai valstij. (..) Man Latvija nav vajadzīga. Mani darbi pietiekami ir novērtēti citur pasaulē.

Šeit tikai maksāju nodokļus, pati nesaprotu, kāpēc.

26

Ja nu vienīgi tāpēc, ka mammai šeit jādzīvo, jāārstējas. Nu lai jau būtu..."

Uz jautājumu, kāpēc viņai izveidojies tāds aizvainojums pret dzimteni, viņa norāda, ka pagājušā gadsimta deviņdesmitie gadi spēlējuši savu lomu:

"Labi, varbūt šodien vairs nešauj, bet pa trepēm jau tāpat cilvēki krīt, jo vienkārši paslīd... Man šķiet, ar šo pietiek, lai nokautu visu patriotismu."

Šobrīd Elīna Maligina par savām mājām sauc Krieviju, kur dzīvo kopā ar meitu Hannu un studē režiju. Atgādinām, ka Hanna nākusi pasaulē Elīnas laulības laikā ar Dailes teātra māksliniecisko vadītāju Dž.Dž.Džilindžeru. Pāris izšķīrās 2014. gadā pēc trīs gadu kopā būšanas. 

Elīna un Valērijs mija gredzenus 2016. gada rudenī. 2017. gada decembrī Maligins devās mūžībā, būdams vien 52 gadus vecs. Ekspertīzē tika atklāts, ka Maligins nav miris vardarbīgā nāvē, tomēr plašāki komentāri tā arī netika sniegti.

Tikai pusgadu pēc uzņēmēja nāves visas iesaistītās puses - atraitne Elīna Maligina un Valērija meitas Irina, Nika un Anna - beidzot panāca vienošanos par mantojuma sadali.

Tiesa, šobrīd nesaskaņas valda pašu Valērija meitu starpā - uzņēmumā šā gada 4. septembrī tika nomainīta padome, un pēc šī notikuma Maligina meitas - Irina un Nika - sagājušas ragos. 

Atbilstoši akcionāru lēmumam darbu padomē vairs neturpināja Ivars Kalviņš, Milana Beļeviča un Ivars Godmanis, bet viņu vietā tika iecelts Pāvels Rebenoks (padomes priekšsēdētāja amatā), Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka. Darbu kompānijas padomē turpināja Irina Maligina un Baldere-Sildedze, bet drīz vien Baldere-Sildedze amatu padomē pametusi, jo "uzskata par neiespējamu turpināt darbu "Olainfarm" padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā".

Foto: Atvadas no Valērija Maligina